Gå til hovedindhold

Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml.

NuxeKropsolieGyldne glimmerpartiklerLuksuriøs skønhedsrutineEAN: 3264680009785

Luksuriøs fransk shimmer tørolie med 98,1% naturlige ingredienser og gyldne glimmerpartikler. Nærer og blødgør ansigt, krop og hår i ét produkt. Læs mere

Pris fra 101 krtil 244 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 143 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 99 kr 27. maj

Sammenlign priser på Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml. og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 101 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nuxe Huile Prodigieuse Or Multi-Purpose Dry Oil 50 ml
101 kr
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Nuxe multi-purpose dry oil 50ml
129 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nuxe Huile Prodigieuse
136 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nuxe Gold Dry Oil Huile Prodigieuse, 50 ml.
-49%168,95 kr
Før 330 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
172,95 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NUXEHuile Prodigieuse Gold Dry Oil (50 ml)
-32%176 kr
Før 260 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Nuxe Huile Prodigieuse Gold Multi-Purpose Dry Oil 50 ml
240 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Nuxe Huile Prodigieuse OR Multi-Purpose Dry Oil - 50 ml
244 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK101 kr140 krKøb
2Hobbix129 kr129 krKøb
3Proshop DK136 kr175 krKøb
4Brandshop168,95 kr168,95 krKøb
5Ren-velvaereshop.dk172,95 kr172,95 krKøb
6Bangerhead DK176 kr176 krKøb
7Lyko DK240 kr240 krKøb
8NordicFeel DK244 kr244 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nuxe Huile Prodigieuse Gold Shimmer Dry Oil 50ml

Nuxe

Luksuriøs fransk shimmer tørolie med 98,1% naturlige ingredienser og gyldne glimmerpartikler. Nærer og blødgør ansigt, krop og hår i ét produkt.

• tørolie
• shimmer olie
• glimmer olie
• ansigts olie
• krop olie
• hår olie
• multifunktionel olie
• fransk skønhed
• Luksuriøs skønhedsrutine
• Gyldne glimmerpartikler

Beskrivelse

Nuxe Huile Prodigieuse Gold er en eksklusiv shimmer tørolie fra det franske luksusmærke Nuxe. Med 98,1% naturlige ingredienser og værdifulde planteolier som arganolie, kamelia- og macadamiaolie nærer den dybt og efterlader et smukt, gyldent skær. Den unikke silicone-fri tekstur føles aldrig fedtet og kan bruges på ansigt, krop og hår. Parfumen med noter af orangeblomst, magnolia og vanilje skaber en sanselig oplevelse. Produktet er fri for parabener og egnet til veganere. Ideel til dem der ønsker en multifunktionel skønhedsrutine med et glamourøst touch.

Specifikationer

Parfume:Orangeblomst, magnolia og vanilje
Tekstur:Tør olie med gyldne glimmerpartikler, silicone-fri
Anvendelse:Ansigt, krop og hår - multifunktionel
Oprindelse:Fransk luksusskønhed
Størrelse:50ml
Ingredienser:98,1% naturlige ingredienser inkl. arganolie, kamelia-, macadamia-, haselnød- og mandelsødeolie
Særlige egenskaber:Paraben-fri, vegan-venlig, ikke-fedtet finish

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Nuxe Huile Prodigieuse Gold bruges på både ansigt og krop?

Ja, denne multifunktionelle tørolie er specielt designet til brug på ansigt, krop og hår. Den nærer og blødgør alle hudtyper.

Vil olien efterlade min hud fedtet?

Nej, det er en 'tør olie' med unik silicone-fri tekstur der hurtigt absorberes og aldrig efterlader en fedtet følelse.

Er shimmer-partiklerne synlige på huden?

Ja, de gyldne glimmerpartikler giver et smukt, subtilt skær der fanger lyset og skaber en elegant, glimrende effekt.

Er produktet egnet til følsom hud?

Produktet er lavet med 98,1% naturlige ingredienser og er fri for parabener, hvilket gør det velegnet til de fleste hudtyper inklusiv sensitiv hud.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml.

PriceData har fulgt prisen på Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml. i 121 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 104 kr.

Den nuværende pris på 101 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Nuxe Huile Prodigieuse OR - Golden Shimmer Kropsolie, 50ml. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026101 kr2 kr (2%)
27. maj 202699 kr1 kr (1%)
26. maj 2026100 kr1 kr (1%)
22. maj 202699 kr1 kr (1%)
13. maj 2026100 kr8 kr (7%)
12. maj 2026108 kr8 kr (8%)
9. maj 2026100 kr8 kr (7%)
8. maj 2026108 kr8 kr (8%)
25. apr. 2026100 kr1 kr (1%)
20. apr. 202699 kr8 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret