Gå til hovedindhold

Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml

NuxeBad og krop7 dyrebare botaniske olierDaglig hud- og hårplejeEAN: 3264680015946

Oplev den legendariske Nuxe Huile Prodigieuse Florale med blomsterduft. 7 dyrebare botaniske olier til ansigt, krop og hår. Nærer og reparerer. Læs mere

Pris fra 154 krtil 319 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 135 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 154 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nuxe Huile Prodigieuse Florale Multi-Purpose Dry Oil 100ml
154 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nuxe Huile Prodigieuse Florale Multi-Purpose Dry Oil 100 ml
173 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Nuxe Huile Prodigieuse Florale 100 ml
198 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Nuxe Huile Prodigieuse Florale Multi-Purpose Dry Oil 100ml
-39%202 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Nuxe Huile Prodigieuse Florale, 100ml.
219,95 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml
-34%228,95 kr
Før 345 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NUXE Huile Prodigieuse Florale (100 ml)
-32%232 kr
Før 340 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Nuxe Tørolie - Huile Prodigieuse Florale 100 Ml
249,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Nuxe Huile Prodigieuse Florale Multi-Purpose Dry Oil 100 ml
310 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Nuxe Huile Prodigieuse Dry Oil Floral 100 ml
319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK154 kr193 krKøb
2CS MEGASTORE DK173 kr212 krKøb
3Beautycos DK198 kr227 krKøb
4Teknikproffset DK202 kr251 krKøb
5Ren-velvaereshop.dk219,95 kr219,95 krKøb
6BilligParfume.dk228,95 kr228,95 krKøb
7Bangerhead DK232 kr232 krKøb
8Gucca.dk249,95 kr249,95 krKøb
9Lyko DK310 kr310 krKøb
10NordicFeel DK319 kr319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nuxe Huile Prodigieuse Florale Multi-Purpose Dry Oil 100ml

Nuxe

Oplev den legendariske Nuxe Huile Prodigieuse Florale med blomsterduft. 7 dyrebare botaniske olier til ansigt, krop og hår. Nærer og reparerer.

• tørolie
• multifunktionel olie
• huile prodigieuse
• botanisk olie
• hår og kropspleje
• blomsterduft olie
• nuxe olie
• Daglig hud- og hårpleje
• 7 dyrebare botaniske olier

Beskrivelse

Nuxe Huile Prodigieuse Florale er en multifunktionel tørolie med en delikat blomsterduft af magnolia, moskus og grapefrugt. Den indeholder 7 kostbare botaniske olier, herunder arganolie, tsubaki-olie og mandelolie, samt E-vitaminer. Denne legendariske olie nærer, reparerer, beskytter og blødgør huden, samtidig med at den giver håret glans og blødhed. Den unikke tekstur efterlader ikke huden fedtet og kan bruges på ansigt, krop og hår. Parfumefri version tilgængelig. Perfekt til daglig pleje og giver huden et smukt satinglans uden fedtet finish. Vegan formel med 97% ingredienser af naturlig oprindelse.

Specifikationer

Duft:Blomsterduft (magnolia, moskus, grapefrugt)
Vegan:Ja
Finish:Ikke-fedtet, satin glans
Formel:97% naturlige ingredienser
Anvendelse:Ansigt, krop og hår
Konsistens:Tør olie
Størrelse:100ml
Produceret i:Frankrig
Hoved-ingredienser:7 botaniske olier (argan, tsubaki, mandel, macadamia, hasselnød, camellia, borago)

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvordan anvendes Nuxe Huile Prodigieuse Florale?

Olien kan påføres på ansigt som supplement til dagcreme, på kroppen efter bad for fugt, og i håret som nærende maske inden shampoo eller for at tilføje glans til tørre hårspidser.

Hvilke 7 botaniske olier indeholder produktet?

Olien indeholder tsubaki-, argan-, macadamia-, borago-, camellia-, hasselnød- og mandelolie, alle valgt for deres komplementære egenskaber og affinitet med huden.

Er Huile Prodigieuse Florale egnet til alle hudtyper?

Ja, produktet er særligt velegnet til almindelig hud og tør hud. Den lette tekstur efterlader ikke huden fedtet og er testet dermatologisk.

Hvor længe holder fugtgivende effekt?

Instrumental test viser at huden forbliver fugtet i op til 8 timer efter påføring. 100% af testpersoner oplevede blødere hud efter brug.

Kan olien hjælpe med strækmærker?

Ja, studier viser at den kan mindske synligheden af strækmærker. Anvendelse anbefales på områder med strækmærker som del af den daglige hudplejerutine.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml i 104 dage. Laveste pris i perioden er 135 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 156 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 147 kr.

Den nuværende pris på 154 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Nuxe - Huile Prodigieuse Florale Multi Purpose Dry Oil - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026154 kr10 kr (7%)
30. maj 2026144 kr1 kr (1%)
22. maj 2026143 kr6 kr (4%)
12. maj 2026137 kr17 kr (11%)
7. maj 2026154 kr17 kr (12%)
27. apr. 2026137 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026135 kr5 kr (4%)
15. apr. 2026140 kr14 kr (9%)
14. apr. 2026154 kr3 kr (2%)
11. apr. 2026151 kr5 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret