Gå til hovedindhold

Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm

NordluxLamperSkandinavisk rispapir designSoveværelse og børneværelse belysningEAN: 5708839002442

Klassisk rispapir pendel fra Nordlux i 48 cm. Behageligt lys i beige rispapir. Perfekt til soveværelse, børneværelse og entre. Ekskl. ophæng. Læs mere

Pris fra 41 krtil 65 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 24 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 36 kr 3. maj

Sammenlign priser på Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 41 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm
41 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Riso rispapir pendel 48, hvid
-32%44 kr
Før 65 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux rispapirlampe, Ø48 cm
44 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm
46 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm
46 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Riso 48 - Pendel - Hvid
49 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Rispapir 48 pendel, hvid
65 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl41 kr41 krKøb
2Lamper.dk44 kr44 krKøb
3LampeGuru.dk44 kr44 krKøb
4BilligVVS DK46 kr46 krKøb
5Greenline46 kr46 krKøb
6Homeshop DK49 kr49 krKøb
7Proshop DK65 kr104 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Riso Rispapir Pendel 48 cm - Hvid

Nordlux

Klassisk rispapir pendel fra Nordlux i 48 cm. Behageligt lys i beige rispapir. Perfekt til soveværelse, børneværelse og entre. Ekskl. ophæng.

• rispapir pendel
• nordlux lampe
• papir lampeskærm
• skandinavisk belysning
• pendel lampe
• riso serie
• hvid pendel
• Soveværelse og børneværelse belysning
• Skandinavisk rispapir design

Beskrivelse

Nordlux Riso rispapir pendel er en klassisk og tidløs lampe i 48 cm diameter. Skærmen er fremstillet i beige rispapir, som giver et behageligt og blødt lys i rummet. Den enkle og elegante udformning gør den perfekt til mange forskellige rum som soveværelset, børneværelset, teenageværelset eller entréen. Lampen tåler lyskilder op til 60W og bruger E27 fatning. Pendlen leveres uden ophæng og lyskilde, så disse skal købes særskilt. Med sin skandinaviske design og funktionalitet er den ideel til moderne hjem der ønsker en klassisk og funktionel belysningsløsning.

Specifikationer

Type:Pendel lampeskærm
Farve:Hvid
Design:Klassisk skandinavisk
Fatning:E27 fatning med omløbsring
Diameter:48 cm
Materiale:Beige rispapir
Max effekt:60W
Monteringssystem:Ophæng købes særskilt

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Medfølger der ophæng til Nordlux Riso pendlen?

Nej, lampen leveres uden ophæng og lyskilde. Du skal købe et fatningssæt og ophæng særskilt for at kunne montere pendlen.

Hvilken lyskilde kan jeg bruge i Riso pendlen?

Lampen er godkendt til lyskilder op til 60W med E27 fatning. Du kan bruge både LED, halogen og almindelige pærer.

Kan Riso pendlen bruges i fugtige rum som badeværelse?

Rispapir pendlen er ikke egnet til fugtige rum da papiret kan tage skade af fugt og damp. Brug den i tørre indendørs rum.

Hvor stor er Nordlux Riso pendel i 48 cm?

Pendlen har en diameter på 48 cm både i top og bund, hvilket gør den velegnet til større rum eller som statement lampe.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm

PriceData har fulgt prisen på Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 36 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 56 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 44 kr.

Den nuværende pris på 41 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Nordlux Rispapir lampeskærm til pendel, Ø48 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202641 kr3 kr (7%)
30. maj 202644 kr3 kr (7%)
12. maj 202641 kr3 kr (7%)
11. maj 202644 kr3 kr (7%)
4. maj 202641 kr5 kr (14%)
3. maj 202636 kr8 kr (18%)
2. maj 202644 kr1 kr (2%)
21. apr. 202643 kr1 kr (2%)
19. apr. 202644 kr1 kr (2%)
18. apr. 202643 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret