Gå til hovedindhold

Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik

NordluxLoftslampebeslagUltratynd designBadeværelse og fugtige rumEAN: 5704924002151

Nordlux Oja 29 er en ultratynd loftlampe til badeværelset med IP54 beskyttelse. 3-trins Moodmaker SceneSelect skifter mellem 3000K og 4000K lysfarver. Læs mere

Pris fra 319 krtil 399 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 265 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 319 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Oja 29 Ip54 3000/4000K - Loftlampe - Krom
319 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Oja Bath plafond, 3-trins-dæmp, krom, Ø29 cm
319 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik
-26%334 kr
Før 450 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Oja Bath plafond, 3-trins-dæmp, krom, Ø29 cm
339 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Oja Bath plafond, 3-trins-dæmp, krom, Ø29 cm
359 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Oja 29 plafond, 3000/4000K, IP54, krom
394 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Oja Bath plafond, 3-trins-dæmp, krom, Ø29 cm
399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK319 kr319 krKøb
2LavprisEl319 kr319 krKøb
3Lampemesteren DK334 kr363 krKøb
4LampeGuru.dk339 kr339 krKøb
5Greenline359 kr359 krKøb
6Proshop DK394 kr433 krKøb
7BilligVVS DK399 kr399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Oja 29 Badeværelse Loftlampe IP54 Krom

Nordlux

Nordlux Oja 29 er en ultratynd loftlampe til badeværelset med IP54 beskyttelse. 3-trins Moodmaker SceneSelect skifter mellem 3000K og 4000K lysfarver.

• Badeværelse og fugtige rum
• Ultratynd design

Beskrivelse

Nordlux Oja 29 er en ultratynd badeværelse loftlampe i et moderne og minimalistisk design med integreret LED og 3-trins Moodmaker SceneSelect. Med en højde på kun 29mm og IP54 beskyttelse er den perfekt til fugtige rum som badeværelser og kældre. Moodmaker funktionen giver mulighed for at skifte mellem 100% lys ved 4000K (køligt hvidt) eller 3000K (varmt hvidt) og et nattelys på 20% intensitet. Lampens hukommelsesfunktion gemmer din foretrukne lysindstilling. Den elegante krom finish og det hvide lysdiffusor sikrer et blødt, blændfrit lys perfekt til badeværelset.

Specifikationer

lumen:1600 lm
effekt:20W LED integreret
finish:Krom med hvid diffusor
højde:29 mm
diameter:29 cm
lysfarve:3000K/4000K justerbar
ip_klasse:IP54
installation:Loftmontage

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Oja 29 bruges i badeværelset?

Ja, med IP54 beskyttelse er den specifikt designet til fugtige rum som badeværelser og kan modstå stænk fra alle retninger.

Hvordan virker Moodmaker SceneSelect funktionen?

Ved at tænde og slukke med din normale kontakt kan du skifte mellem 100% lys ved 4000K, 100% lys ved 3000K og 20% nattelys ved 3000K.

Hvor tynd er lampen?

Oja 29 er ultratynd med kun 29mm højde, hvilket gør den ideal til rum med lav lofthøjde.

Kan lysstyrken huskes?

Ja, lampen har en hukommelsesfunktion der gemmer din foretrukne lysindstilling mellem tænd/sluk cyklusser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik

PriceData har fulgt prisen på Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik i 180 dage. Laveste pris i perioden er 240 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 320 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 288 kr.

Den nuværende pris på 319 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Oja 29 Loftlampe IP54 Chrome Nordlux - Stue - Plastik de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026319 kr14 kr (5%)
26. apr. 2026305 kr16 kr (6%)
23. apr. 2026289 kr24 kr (9%)
30. mar. 2026265 kr2 kr (1%)
25. feb. 2026267 kr27 kr (11%)
14. feb. 2026240 kr49 kr (17%)
10. feb. 2026289 kr11 kr (4%)
9. feb. 2026300 kr20 kr (6%)
7. feb. 2026320 kr31 kr (11%)
4. dec. 2025289 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret