Gå til hovedindhold

Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk)

NoctuaComputerkomponenterEAN: 9010018201727
Pris fra 83 krtil 119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 36 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 51,59 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 83 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NA-SC1 SX2 Splitter til blæser 13.5cm Sort
83 kr
Til butik
Noctua NA-SC1 SX2 Splitter til blæser 13.5cm Sort billede

Produktinformation

Noctua NA-SC1 SX2 - Splitter til blæser - 4 pin PWM (hun) til 4 pin PWM (han) - 13.5 cm - sort (pakke med 2)

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Artikel nr.: NA-SC1 Sx2
EAN: 9010018201727
Varenr.: 1002580008
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk)
94 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua 3-way Pwm Splitter X 2
94 kr
Til butik
Noctua 3-way Pwm Splitter X 2 billede

Produktinformation

Forsyn og styr tre blæsere fra ét enkelt 4-pin-stik Kæd de to splittere sammen for at styre op til fem blæsere fra ét stik Viderefører RPM fra den første blæser, så dit bundkort kan aflæse hastigheden Kompatibel med 4-pin PWM- og 3-pin-blæsere, understøtter spændingsregulering Holdbar sort kabelstrømpe i glasfiber-silikone og 6 års garanti, tjek stikgrænsen 1 A/12 W...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Øvrig modifikation & køling
Artikel nr.: NA-SC1 SX2
EAN: 9010018201727
Varenr.: 5020029344
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NA-SC1 SX2 Splitter til blæser 13.5cm Sort
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK83 kr83 krKøb
2CS MEGASTORE DK94 kr133 krKøb
3Dustin DK94 kr180,25 krKøb
4Ultrashop119 kr119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk)

PriceData har fulgt prisen på Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 51,59 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 87 kr.

Den nuværende pris på 83 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Noctua Noctua NA-SC1 Sx2 splitter 3x PWM 4-Pin (2stk) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202683 kr3 kr (3%)
21. maj 202686 kr1 kr (1%)
18. maj 202685 kr1 kr (1%)
15. maj 202686 kr8 kr (9%)
14. maj 202694 kr11 kr (13%)
1. maj 202683 kr10 kr (11%)
29. apr. 202693 kr4 kr (4%)
27. apr. 202689 kr1 kr (1%)
26. apr. 202690 kr3 kr (3%)
19. apr. 202693 kr10 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret