Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W

Pris fra 4.218 krtil 6.623 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.405 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4218 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition unit 1600 W 80 PLUS Titanium
4.218 kr
Til butik
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition unit 1600 W 80 PLUS Titanium billede

Produktinformation

Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition. Total effekt: 1600 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz. Motherboard, strømstik: 24-pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 61 cm, Strømkabellængde SATA: 950 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Titanium. Produktfarve: Sort, Ventilator diameter: 12 cm. Compliance-certifikater: REACH, RoHS, WEEE, Certificering: REACH, RoHS, Energy Star, ErP Lot 6, WEEE...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SS Prime TX-1600 EU/ROW
EAN: 9010018900248
Varenr.: 1002841535
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition ATX strømforsyning 1600 W - sort
5.299 kr
Til butik
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition ATX strømforsyning 1600 W - sort billede

Produktinformation

Stærk ATX strømforsyning til entusiast-pcSeasonic Prime TX-1600 Noctua Edition leverer hele 1600 W ren og stabil strøm til krævende pc-byggerier. Den fuldt modulære opbygning gør kabelføringen enkel og ryddelig, mens den 12 cm blæser i Noctua-design hjælper med lavt støjniveau - angivet til 10 dB. Perfekt til kraftige gaming- og arbejdsstationer, hvor driftssikkerhed og støjsvag ydelse er i fokus.Premium komponenter og moderne standardStrømforsyningen er baseret på ATX 3,1 og er målrettet PC-brug. Den er 80 PLUS Titanium-certificeret for høj effektivitet. Med én +12 V-skinne på op til 133,3 A og samlet effekt på 1.600 W får du masser af kapacitet til kraftige grafikkort og CPU’er. Angivet MTBF er 100.000 timer.Formfaktor: ATX, fuldt modulærEffekt: 1.600 W (samlet)ATX-version: 3,1Effektivitet: 80 PLUS TitaniumBlæser: 12 cmLydniveau: 10 dBAC-indgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 15 A+12 V: 133,3 A / 1.600 W+3,3 V og +5 V samlet: 125 W+5Vsb: 15 W, -12 V: 6 WTilslutninger: 24-pin ATX, ATX 12+4-pin, CPU 4+4-pin, 1× PCIe 8-pin, 4× SATA, 3× 4-pin MolexKabellængder: ATX 61 cm, CPU 70 cm, PCIe 75 cm, SATA 95 cm, Molex 69 cmDriftstemp.: 0 – 50 °CMål (H × B × D): 8,6 × 21,0 × 15,0 cmFarve: SortCertifikater: REACH, RoHS, WEEE...

Produktspecifikationer

Mærke: SeaSonic
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 5.9g
EAN: 9010018900248
Varenr.: 2105849
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition ATX strømforsyning 1600 W - sort
5.319 kr
Til butik
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition ATX strømforsyning 1600 W - sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SeaSonic
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 5.9g
EAN: 9010018900248
Varenr.: 2105849
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seasonic Prime Tx-1600w Noctua Edition 1600w Atx 80+ Titanium Strømforsyning
6.623 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.218 kr4.218 krKøb
2Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
3Vivas DK5.319 kr5.398 krKøb
4Dustin DK6.623 kr6.709,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W

PriceData har fulgt prisen på Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W i 183 dage. Laveste pris i perioden er 4.218 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 4.648 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.285 kr.

Den nuværende pris på 4.218 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Zasilacz Seasonic PRIME TX-1600 Noctua Edition ATX 3.1 PCIe 5.1 80Plus Titanium 1600W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20264.218 kr4 kr (0%)
31. maj 20264.222 kr2 kr (0%)
30. maj 20264.224 kr71 kr (2%)
29. maj 20264.295 kr71 kr (2%)
28. maj 20264.224 kr2 kr (0%)
14. maj 20264.222 kr2 kr (0%)
18. apr. 20264.224 kr71 kr (2%)
17. apr. 20264.295 kr65 kr (2%)
7. apr. 20264.230 kr1 kr (0%)
31. mar. 20264.229 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret