Gå til hovedindhold

Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun

Pris fra 1.114 krtil 1.369 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 255 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.059 kr 7. maj

Sammenlign priser på Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1114 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NH-U14S TR5-SP6 CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm
1.114 kr
Til butik
Noctua NH-U14S TR5-SP6 CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm billede

Produktinformation

Noctua NH-U14S TR5-SP6 - Processor-køler - (for: sTR5, SP6) - aluminium med nikkel belagt kobber base - 140 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Artikel nr.: NH-U14S TR5-SP6
EAN: 9010018000450
Varenr.: 1001700942
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler Noctua NH-U14S TR5-SP6 - 14 cm, lysebrun, til processor
1.199 kr
Til butik
CPU-køler Noctua NH-U14S TR5-SP6 - 14 cm, lysebrun, til processor billede

Produktinformation

Effektiv CPU-køling til høj ydelseNoctua NH-U14S TR5-SP6 er en luftkøler til processor designet til systemer, der kræver stabil og stille drift. Med to 14 cm blæsere og et solidt tårndesign i aluminiumslameller med kobberbund leverer den en jævn luftgennemstrømning, så din CPU holdes kølig - selv under længere arbejdsopgaver og gaming.Gennemført konstruktion og lavt støjniveauKøleren er udstyret med SSO-lejer for pålidelig drift og lang levetid. Det maksimale støjniveau er blot 24,6 dB, mens omdrejningerne spænder fra 300 til 1.500 RPM. Resultatet er stabil køling og behagelig lyd i din pc.Nem montering og kompatibilitetKittet leveres i boks med monteringssæt og skruer. Køleren er beregnet til processorer med soklerne sTRX5, sWRX9 og SP6, så den passer til krævende workstation- og entusiastsystemer.Type: Luftkøler til processorAntal blæsere: 2 stk.Blæserdiameter: 14 cmOmdrejninger: 300–1.500 RPMMaks. støjniveau: 24,6 dBLuftstrøm: 140,2 m³/tLejetype: Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)Understøttede sokler: sTRX5, sWRX9, SP6Materialer: Kobber bundplade, aluminiumslamellerBladantal pr. blæser: 7Strømforbrug pr. blæser: 1,56 WSpænding: 12 VMål (H × B × D): 16,5 × 15,0 × 11,1 cmKøleradiator (H × B × D): 16,5 × 15,0 × 5,2 cmVægt: 1,14 kgPakkens mål (H × B × D): 22,7 × 22,3 × 14,2 cmPakkevægt: 1,68 kgFarve: Lysebrun...

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.68g
EAN: 9010018000450
Varenr.: 1929492
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler Noctua NH-U14S TR5-SP6 - 14 cm, lysebrun, til processor
1.219 kr
Til butik
CPU-køler Noctua NH-U14S TR5-SP6 - 14 cm, lysebrun, til processor billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.68g
EAN: 9010018000450
Varenr.: 1929492
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-U14S TR5-SP6 - CPU Luftkøler - Max 25 dBA
1.223 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun
1.244 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NH-U14S TR5-SP6 CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm
1.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.114 kr1.114 krKøb
2Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
3Vivas DK1.219 kr1.298 krKøb
4Proshop DK1.223 kr1.223 krKøb
5Dustin DK1.244 kr1.330,25 krKøb
6Ultrashop1.369 kr1.369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun

PriceData har fulgt prisen på Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.027 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 1.152 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.092 kr.

Den nuværende pris på 1.114 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Noctua Nh-u14s Tr5-sp6 Computerkølesystem Processor Luftkøler 14 Cm Lysebrun 1 Stk Luftkøler Lysebrun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.114 kr19 kr (2%)
20. maj 20261.095 kr33 kr (3%)
13. maj 20261.062 kr90 kr (8%)
12. maj 20261.152 kr8 kr (1%)
9. maj 20261.144 kr22 kr (2%)
8. maj 20261.122 kr63 kr (6%)
7. maj 20261.059 kr41 kr (4%)
6. maj 20261.100 kr19 kr (2%)
5. maj 20261.081 kr41 kr (4%)
4. maj 20261.122 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret