Gå til hovedindhold

Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma

Pris fra 854 krtil 1.339 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 485 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 854 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Noctua NH-U12A Kølere
854 kr
Til butik
Noctua NH-U12A Kølere billede

Produktinformation

Noctua NH-U12A Kølere - LGA1851/1700/1200/1156, AM4/AM5, 2000 RPM, 102,1 m³/h, 22,6 dB(A) - Blæsere/kølere/vandkøling CPU - Luftkøling

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: vandkøling
Artikel nr.: NH-U12A CH.BK
EAN: 9010018000245
Varenr.: 1242918
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-U12A chromax.black - CPU Luftkøler - Max 23 dBA
969 kr
Til butik
Noctua NH-U12A chromax.black - CPU Luftkøler - Max 23 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, luftkøler, passer til AMD Socket AM2 / AM2+ / AM3 / AM3+ / AM4 / FM1 / FM2 / FM2+ & Intel LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA2011 / LGA2011-V3 / LGA2066, støjniveau: max 22.6 dBA, Air flow: max 60.09 CFM, køler RPM: 450 - 2000 ± 10%, PWM styret, 120mm køler, med nikkel-belagt kobber CPU kontaktflade, sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: NH-U12A CH.BK
EAN: 9010018000245
Varenr.: 3009820
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua U12A chromax.black CPU-Køler - 120mm
1.090 kr
Til butik
Noctua U12A chromax.black CPU-Køler - 120mm billede

Produktinformation

Noctua NH-U12 series NH-U12A - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA1200, LGA1700, LGA2011, LGA2066, AM2, AM2+, AM3, AM3+, AM4, FM1, FM2, FM2+) - aluminium og kobber - 120 mm - chromax.black

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Artikel nr.: NH-U12A chromax.black
EAN: 9010018000245
Varenr.: 999674380
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma
1.169 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nh-u12a Chromax.black Luftkøler Sort
1.244 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler Noctua NH-U12A, 120 mm, sort
1.249 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler Noctua NH-U12A, 120 mm, sort
1.269 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua U12A chromax.black CPU-Køler - 120mm
1.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK854 kr854 krKøb
2Proshop DK969 kr1.008 krKøb
3CompuMail DK1.090 kr1.090 krKøb
4Teknikproffset DK1.169 kr1.228 krKøb
5Dustin DK1.244 kr1.330,25 krKøb
6Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
7Vivas DK1.269 kr1.348 krKøb
8Ultrashop1.339 kr1.339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma

PriceData har fulgt prisen på Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma i 184 dage. Laveste pris i perioden er 854 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 969 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 947 kr.

Den nuværende pris på 854 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 4 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Noctua NH-U12A chromax.black - CPU-køler Det østrigske firma de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026854 kr115 kr (12%)
28. mar. 2026969 kr26 kr (3%)
25. mar. 2026943 kr21 kr (2%)
18. mar. 2026964 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret