Gå til hovedindhold

Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun

Pris fra 1.024 krtil 1.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 95 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 992 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1024 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U Lysebrun 92 mm
1.024 kr
Til butik
Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U Lysebrun 92 mm billede

Produktinformation

Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U. Type: Luftkøler, Ventilator diameter: 9,2 cm, Omdrejningshastighed (min.): 400 rpm, Omdrejningshastighed (maks.): 2500 rpm, Luftstrøm: 96,3 m³/t. Bredde: 95 mm, Dybde: 120 mm, Højde: 134 mm. Produktfarve: Lysebrun

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Artikel nr.: NH-D9 TR5-SP6 4U
EAN: 9010018000467
Varenr.: 1001700941
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua Cooler NH-D9 TR5-SP6 4U Processor Air Cooling 9,2 cm Light Brown (NH-D9 TR5-SP6 4U)
1.073 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U - 92 mm, lysebrun
1.079 kr
Til butik
CPU-køler Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U - 92 mm, lysebrun billede

Produktinformation

Effektiv CPU-køling til professionelle buildsNoctua NH-D9 TR5-SP6 4U er en kompakt og kraftfuld CPU-køler designet til processorer med SP6 og sTR5 sokler. Den dobbelte tårn-konstruktion med to 92 mm blæsere leverer stabil luftkøling i kabinetter med begrænset plads, f.eks. 4U rack. Kombinationen af kobberbund og aluminiumslameller giver effektiv varmeafledning, så din processor holdes inden for trygge temperaturer under belastning.Fordele ved luftkøler i 4U-formatMed en højde på 13,4 cm og en dybde på 12 cm passer køleren i mange kompakte systemer uden at gå på kompromis med ydeevnen. De medfølgende 92 mm blæsere (400–2.500 o/min) leverer op til 96,3 m³/h luftflow ved et maksimalt støjniveau på 30,6 dB, hvilket giver et godt balancepunkt mellem køling og lyd. Farven er lysebrun i det klassiske Noctua-look.Type: Luftkøler til processorUnderstøttede sokler: SP6, sTR5Blæsere: 2 × 92 mm, 7 bladvingerOmdrejninger: 400–2.500 o/min (begge blæsere)Luftflow: 96,3 m³/hMaks. støjniveau: 30,6 dBBlæserspænding: 12 VBlæserforbrug: 1,68 WMaterialer: Kobberbund, aluminiumslamellerMål (H × B × D): 13,4 × 9,5 × 12 cmVægt: 0,769 kgKøleradiator (H × B × D): 9,5 × 9,5 × 9,5 cmPakkemål (H × B × D): 19,5 × 16,1 × 15,9 cmPakkevægt: 1,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.22g
EAN: 9010018000467
Varenr.: 1900210
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler Noctua NH-D9 TR5-SP6 4U - 92 mm, lysebrun
1.099 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun
1.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.024 kr1.024 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.073 kr1.073 krKøb
3Boligcenter DK1.079 kr1.079 krKøb
4Vivas DK1.099 kr1.178 krKøb
5Dustin DK1.119 kr1.205,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun

PriceData har fulgt prisen på Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun i 179 dage. Laveste pris i perioden er 992 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 1.029 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.011 kr.

Den nuværende pris på 1.024 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Noctua Nh-d9 Tr5-sp6 4u Computerkølesystem Processor Luftkøler 9,2 Cm Lysebrun Luftkøler Lysebrun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.024 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.023 kr5 kr (0%)
6. maj 20261.028 kr1 kr (0%)
22. apr. 20261.029 kr20 kr (2%)
21. apr. 20261.009 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.010 kr2 kr (0%)
18. apr. 20261.008 kr1 kr (0%)
16. apr. 20261.007 kr3 kr (0%)
14. apr. 20261.004 kr1 kr (0%)
13. apr. 20261.005 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret