Gå til hovedindhold

Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm

Pris fra 1.168 krtil 1.569 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 401 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.130 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1168 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-D15 G2 - CPU Luftkøler
1.168 kr
Til butik
Noctua NH-D15 G2 - CPU Luftkøler billede

Produktinformation

CPU køler, luft køler, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, støjniveau: max 24.8 dBA, luft tryk: max 91.58 CFM, statisk lufttryk: max 2.56 mmH₂O, køler RPM: - max 1500 ± 10%, PWM styret, 4-pins PWM tilslutning, 2 x 140mm kølere, 8 heatpipes, køler højde: 168mm, inkl kølepasta, farve: brun...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: NH-D15 G2
EAN: 9010018000405
Varenr.: 3278953
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Noctua NH-D15 G2 CPU Køler
1.168 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm
1.190 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NH-D15 G2 CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm
1.274 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler Noctua NH-D15 G2 - 140 mm dual-tower luftkøling
1.339 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nh-d15 G2 Luftkøler Beige, Brun
1.349 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler Noctua NH-D15 G2 - 140 mm dual-tower luftkøling
1.359 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Noctua NH-D15 G2-CPU-køler
1.487 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NH-D15 G2 CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm
1.569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.168 kr1.168 krKøb
2Komplett DK1.168 kr1.168 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.190 kr1.190 krKøb
4CompuMail DK1.274 kr1.274 krKøb
5Boligcenter DK1.339 kr1.339 krKøb
6Dustin DK1.349 kr1.435,25 krKøb
7Vivas DK1.359 kr1.438 krKøb
8Teknikproffset DK1.487 kr1.546 krKøb
9Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm

PriceData har fulgt prisen på Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm i 111 dage. Laveste pris i perioden er 1.130 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 1.175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.158 kr.

Den nuværende pris på 1.168 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Noctua NH-D15 G2 - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.168 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.160 kr8 kr (1%)
14. maj 20261.168 kr1 kr (0%)
9. apr. 20261.169 kr8 kr (1%)
8. apr. 20261.161 kr8 kr (1%)
5. apr. 20261.169 kr8 kr (1%)
4. apr. 20261.161 kr3 kr (0%)
3. apr. 20261.158 kr2 kr (0%)
2. apr. 20261.160 kr9 kr (1%)
1. apr. 20261.169 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret