Gå til hovedindhold

Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm

Pris fra 1.169 krtil 1.559 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 390 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 948 kr 4. maj

Sammenlign priser på Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1169 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-D15 G2 HBC - CPU Luftkøler
1.169 kr
Til butik
Noctua NH-D15 G2 HBC - CPU Luftkøler billede

Produktinformation

CPU køler, luft køler, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, støjniveau: max 24.8 dBA, luft tryk: max 91.58 CFM, statisk lufttryk: max 2.56 mmH₂O, køler RPM: - max 1500 ± 10%, PWM styret, 4-pins PWM tilslutning, 2 x 140mm kølere, 8 heatpipes, køler højde: 168mm, inkl kølepasta, farve: brun...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: NH-D15 G2 HBC
EAN: 9010018000436
Varenr.: 3278956
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm
1.191 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NH-D15 G2 HBC CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm
1.273 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler Noctua NH-D15 G2 HBC - luftkøling 140 mm
1.339 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler Noctua NH-D15 G2 HBC - luftkøling 140 mm
1.359 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nh-d15 G2 Hbc Luftkøler Beige, Brun
1.369 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NH-D15 G2 HBC CPU Køler 1-pack Brun Sølv 140 mm
1.559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.169 kr1.169 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.191 kr1.191 krKøb
3CompuMail DK1.273 kr1.273 krKøb
4Boligcenter DK1.339 kr1.339 krKøb
5Vivas DK1.359 kr1.438 krKøb
6Dustin DK1.369 kr1.455,25 krKøb
7Ultrashop1.559 kr1.559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm

PriceData har fulgt prisen på Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 948 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.145 kr.

Den nuværende pris på 1.169 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Noctua NH-D15 G2 HBC - Processor-køler - (for: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kobberbase og varmerør med aluminiumskølefinner - 140 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.169 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.160 kr17 kr (1%)
24. maj 20261.143 kr17 kr (1%)
23. maj 20261.160 kr212 kr (22%)
4. maj 2026948 kr221 kr (19%)
3. maj 20261.169 kr9 kr (1%)
2. maj 20261.160 kr9 kr (1%)
9. apr. 20261.169 kr8 kr (1%)
8. apr. 20261.161 kr8 kr (1%)
5. apr. 20261.169 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret