Gå til hovedindhold

Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL.

NobøEludstyrProgrammerbar timerOpvarmningsreguleringEAN: 7030690106365

NOBØ ECO termostat NCU2-TE med programmerbar timer til natsænkning. Digital kontrolenhed velegnet til 2-3 radiatorer med energibesparende funktioner. Læs mere

Pris fra 219 krtil 307 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 88 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 219 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nobø NCU-2Te Termostat Eco, 230V/400V, hvid
219 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NOBØ NCU-2Te Kontrolenhed, Hvid
220 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
229 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nobø NCU-2Te Termostat Eco, 230V/400V, hvid
239 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nobø NCU-2Te Termostat Eco, 230V/400V, hvid
239 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Nobø digital kontrolenhed NCU-2TE
245,64 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Nobø digital kontrolenhed NCU-2TE
245,64 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nobø NCU-2Te Termostat Eco, 230V/400V, hvid
249 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nobø Eco NCU2Te termostat med ugetimer og adaptiv
251 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Nobø ncu-2te kontrolenhed
268,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nobø NCU-2Te Termostat Eco, 230V/400V, hvid
269 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nob NCU2-Te stand alone elektronisk termostat med ugeprogram, til 230V og 400V
307 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl219 kr219 krKøb
2Proshop DK220 kr259 krKøb
3CS MEGASTORE DK229 kr268 krKøb
4CompletVVS239 kr239 krKøb
5LavprisVVS239 kr239 krKøb
6EL-GROSSISTEN245,64 kr245,64 krKøb
7EL-NETSALG245,64 kr245,64 krKøb
8Greenline249 kr249 krKøb
9Elvvs.dk251 kr251 krKøb
10MaintainIt268,75 kr268,75 krKøb
11BilligVVS DK269 kr269 krKøb
12WATTOO.DK307 kr307 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

NOBØ ECO termostat NCU2-TE

Nobø

NOBØ ECO termostat NCU2-TE med programmerbar timer til natsænkning. Digital kontrolenhed velegnet til 2-3 radiatorer med energibesparende funktioner.

• termostat
• varmeregulering
• nobø termostat
• digital termostat
• programmerbar termostat
• varmecontrol
• opvarmningsregulering
• Opvarmningsregulering
• Programmerbar timer

Beskrivelse

NOBØ ECO termostat NCU2-TE er en digital kontrolenhed med programmerbar timer, der giver optimal varmeregulering til dit hjem. Termostaten er særligt velegnet til installationer med 2-3 radiatorer, hvor der ønskes brugerdefineret natsænkning for energibesparelse. Med den intuitive digitale betjening kan du nemt programmere forskellige temperaturprofiler gennem døgnet, hvilket sikrer komfort når du er hjemme og energibesparelse om natten eller når du er væk. Termostaten fra NOBØ kombinerer funktionalitet med pålidelighed og er en ideel løsning for moderne opvarmningssystemer hvor præcis temperaturkontrol er afgørende.

Specifikationer

type:Digital termostat
model:NCU2-TE
serie:ECO
mærke:NOBØ
styring:Digital kontrolenhed
funktion:Programmerbar timer
anvendelse:2-3 radiatorer
specialfunktion:Natsænkning

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange radiatorer kan termostaten styre?

NOBØ ECO termostat NCU2-TE er velegnet til 2-3 radiatorer og giver optimal kontrol over disse enheder.

Hvad er natsænkning funktionen?

Natsænkning er en energibesparende funktion der automatisk sænker temperaturen i bestemte tidsperioder, typisk om natten, for at reducere energiforbruget.

Er termostaten nem at programmere?

Ja, den digitale kontrolenhed har en brugervenlig betjening hvor du nemt kan indstille forskellige temperaturprofiler gennem døgnet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL.

PriceData har fulgt prisen på Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL. i 183 dage. Laveste pris i perioden er 186 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 225 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 221 kr.

Den nuværende pris på 219 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Nobø NCU-2TE Eco Termostat med ugetimer (Natsænkning) og adaptiv opstart. Stand alone for Nobø Elradiator Front NFK og NTL. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026219 kr1 kr (0%)
30. maj 2026220 kr1 kr (0%)
12. maj 2026219 kr1 kr (0%)
11. maj 2026220 kr1 kr (0%)
9. maj 2026219 kr1 kr (0%)
8. maj 2026220 kr4 kr (2%)
7. maj 2026224 kr5 kr (2%)
4. apr. 2026219 kr1 kr (0%)
25. mar. 2026220 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026219 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret