Gå til hovedindhold

NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter)

NKTKablerEAN: 5702950299354
Pris fra 124,29 krtil 24.899 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 24.774,71 kr (100% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 117,98 kr 7. maj

Sammenlign priser på NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 124.29 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KABEL 5G4 NOIKLX 90 DCA LGRÅ QADDY 200
124,29 kr
Til butik
KABEL 5G4 NOIKLX 90 DCA LGRÅ QADDY 200 billede

Produktinformation

Anvendelse: NOIKLX 90 Dca er registreret i databasen for byggeprodukter, som kan anvendes i Svanemærket byggeri. Let installationskabel til fast installation, hvor der stilles krav til anvendelse af et miljørigtigt halogenfrit kabel. Til installation i tø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NKT
Kategori: Lyskilder
EAN: 5702950299354
Varenr.: 15841006584143
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kabel 5g4 noiklx 90 dca lgrå qaddy 200
137,5 kr
Til butik
Kabel 5g4 noiklx 90 dca lgrå qaddy 200 billede

Produktinformation

Anvendelse: Let installationskabel til fast installation, hvor der stilles krav til anvendelse af et miljørigtigt halogenfrit kabel. Til installation i tørre og våde rum, udendørs i fri luft eller i jorden. Kan indmures og indstøbes direkte. Uegnet til in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NKT
Kategori: kabel til fast installation
EAN: 5702950299354
Varenr.: 3033878280
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
NKT NOIKLX 90 Dca, 5G4 Installationskabel, Lysegrå, Qa 200
201,25 kr
Til butik
NKT NOIKLX 90 Dca, 5G4 Installationskabel, Lysegrå, Qa 200 billede

Produktinformation

Anvendelse:NOIKLX 90 Dca er registreret i databasen for byggeprodukter, som kan anvendes i Svanemærket byggeri. Let installationskabel til fast installation, hvor der stilles krav til anvendelse af et miljørigtigt halogenfrit kabel. Til installation i tør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: vvs
EAN: 5702950299354
Varenr.: 3033878280
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter)
22.699 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
200 meter NKT Noiklx installationskabel, 5G4 m²
23.615 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
200 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x4 m²
24.899 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
200 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x4 m²
24.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
200 meter NKT Noiklx installationskabel, 5x4 m²
24.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN124,29 kr124,29 krKøb
2MaintainIt137,5 kr137,5 krKøb
3vvsfittings.dk201,25 kr201,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK22.699 kr22.898 krKøb
5Greenline23.615 kr23.615 krKøb
6BilligVVS DK24.899 kr24.899 krKøb
7LavprisEl24.899 kr24.899 krKøb
8LavprisVVS24.899 kr24.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter)

PriceData har fulgt prisen på NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 117,98 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 23.564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.726 kr.

Den nuværende pris på 124,29 kr er 97% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for NKT Installationskabel, Halogenfri, 5G4 mm² NOIKLX 90° Dca, Lysegrå, 300/500V, Qaddy 200 m, Kabeldiameter 13,4 mm - (200 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026124,29 kr13,21 kr (10%)
23. maj 2026137,5 kr13,21 kr (11%)
9. maj 2026124,29 kr6,31 kr (5%)
7. maj 2026117,98 kr19,52 kr (14%)
6. maj 2026137,5 kr19,52 kr (17%)
21. mar. 2026117,98 kr19,52 kr (14%)
20. mar. 2026137,5 kr19,52 kr (17%)
17. mar. 2026117,98 kr19,52 kr (14%)
16. mar. 2026137,5 kr19,52 kr (17%)
4. mar. 2026117,98 kr19,52 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret