Gå til hovedindhold

NKT Fasteners NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk

NKT FastenersByggematerialerKlimabestandigUdendørs konstruktionerEAN: 5701291501850

ITW SPUN+ CLIMATE-G3 universalskrue med salt-spray bestandighed og TX20 kærv. Ideal til bærende træ-konstruktioner udendørs med CE-godkendelse. Læs mere

Pris fra 127 krtil 305 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 178 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 127 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk
127 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk
139 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk
139 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk
149 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
NKT 5,0 x 90 - 200 stk SPUN ®+, CLIMATE ®-G3 - Universalskrue
-30%149,63 kr
Før 213,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk
159 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SPUN®+ CLIMATE® skrue UH, TX20, 5,0 x 90 mm
178 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk
179 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SPUNSKRUE 5,0X90/54 CLIMATE UH DG TX20
180,59 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
ITW SPUN®+, CLIMATE®-G3 - Universalskrue - 5,0 x 90 - 150185
305 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj127 kr127 krKøb
2LavprisEl139 kr139 krKøb
3LavprisVVS139 kr139 krKøb
4Greenline149 kr149 krKøb
5Globaltools.dk149,63 kr149,63 krKøb
6BilligVVS DK159 kr159 krKøb
7CS MEGASTORE DK178 kr217 krKøb
8CompletVVS179 kr179 krKøb
9EL-GROSSISTEN180,59 kr180,59 krKøb
10Homeshop DK305 kr305 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ITW SPUN+ CLIMATE-G3 Universalskrue 5,0x90mm

NKT Fasteners

ITW SPUN+ CLIMATE-G3 universalskrue med salt-spray bestandighed og TX20 kærv. Ideal til bærende træ-konstruktioner udendørs med CE-godkendelse.

• konstruktionsskrue
• treskrue
• udendorsskrue
• spun skrue
• tx20
• klimabestandig skrue
• Udendørs konstruktioner
• Klimabestandig

Beskrivelse

ITW SPUN+ CLIMATE-G3 universalskrue er en avanceret konstruktionsskrue designet til krævende udendørs projekter. Med CLIMATE-G3 overfladebehandling modstår den gennemsnitlig 2.000 timer salttågetest og sikrer langvarig korrosionsbeskyttelse. Den præcise TX20 Torx-kærv giver optimal kraftoverførsel og minimerer risikoen for udskridning under iskruning. Det undersænkede hoved med kraftige fræseribber sikrer en professionel finish, mens den højtydende spids giver hurtigt bid i træet. Groft trægevind sikrer hurtig iskruning og høje udtræksværdier. CE-mærket og godkendt til bærende træ-konstruktioner. Leveres i pakke med 200 styk.

Specifikationer

antal:200 stk
kærv:TX20 (Torx)
længde:90 mm
diameter:5,0 mm
hovetype:Undersænket med fræseribber
materiale:Stål med korrosionsbeskyttelse
anvendelse:Udendørs konstruktioner
gevinlængde:54 mm
godkendelser:CE-mærket
saltspraytest:2.000 timer modstand
overfladebehandling:CLIMATE-G3 (C4H-C5M)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder CLIMATE-G3 overfladebehandling?

CLIMATE-G3 er en avanceret korrosionsbeskyttelse der modstår gennemsnitlig 2.000 timer salttågetest og sikrer lang levetid i udendørs miljøer.

Kan skruen bruges i bærende konstruktioner?

Ja, ITW SPUN+ skruer er CE-mærkede og godkendt til anvendelse i bærende træ-konstruktioner i henhold til europæiske standarder.

Hvad er forskellen på TX20 og almindelige kærv?

TX20 Torx-kærvet giver betydeligt bedre kraftoverførsel og stabilitet under iskruning sammenlignet med traditionelle kryds- eller fladkærv.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk

PriceData har fulgt prisen på NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 127 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 144 kr.

Den nuværende pris på 127 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for NKT Climate G3 spunskrue, med undersænket hoved, 5,0x90 mm, 200 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026127 kr12 kr (9%)
8. maj 2026139 kr12 kr (9%)
4. maj 2026127 kr12 kr (9%)
1. maj 2026139 kr2 kr (1%)
21. mar. 2026141 kr8 kr (5%)
20. mar. 2026149 kr8 kr (6%)
9. mar. 2026141 kr8 kr (5%)
14. feb. 2026149 kr
13. feb. 2026149,63 kr
5. feb. 2026149 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret