Gå til hovedindhold

Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml

NikwaxFritidstøjEAN: 5020716183007
Pris fra 148 krtil 209,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 61,95 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 142 kr 13. maj

Sammenlign priser på Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 148 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til JT Sport
TrustScore 5 ud af 54,7
Nikwax - Vaskemiddel Tech Wash® - 1 L
-32%148 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nikwax - Vaskemiddel Tech Wash® - 1 L billede

Produktinformation

Nikwax Tech Wash er et specialiseret vaskemiddel designet til skånsomt at rengøre og vedligeholde vandtæt og åndbart tøj samt udstyr. Dette produkt er ideelt til beklædningsgenstande med membraner som GORE-TEX, eVent og andre tekniske materialer, der kræv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nikwax
Kategori: Fabric Refreshers
EAN: 5020716183007
Varenr.: 42641457086575
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Nikwax Tech Wash, 1000 ml
-29%148 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nikwax Tech Wash, 1000 ml billede

Produktinformation

Denne Nikwax Tech Wash indeholder 1000ml, så der kan vaskes ca. 12 beklædningsdele afhængig af vandets hårdhed. Nikwax Tech Wash er beregnet til vask af alt teknisk beklædning med membraner som f.eks. Gore-tex. I stedet for sæbe der indeholder opløsnings...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nikwax
Kategori: Vask og imprægnering
Farve: Vask
Størrelse: 1000ml
EAN: 5020716183007
Varenr.: 6292-8280-19863
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Nikwax Tech Wash, 1000 ml
-29%148 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nikwax Tech Wash, 1000 ml billede

Produktinformation

Nikwax Tech Wash er beregnet til skånsom vask af alt teknisk beklædning med åndbare membraner som f.eks. Gore-tex, Dermizax, Kayoku-Tex, Sympatex o.l., men kan også anvendes til uld og anden beklædning. Dette produkt er en ikke-opløsningsmidlerholdig sæb...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nikwax
Kategori: Vask og imprægnering
Farve: Vask
Størrelse: 1000ml
EAN: 5020716183007
Varenr.: 6292-8280-19863
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml
148 kr
Til butik
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Nikwax Tech Wash 1 liter - Tilbehør til beklædning
170 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Nikwax Tech-wash - Neutral - Str. 1 l - Rengøring
-9%209,95 kr
Før 229,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1JT Sport148 kr148 krKøb
2Skisport.dk148 kr148 krKøb
3AktivVinter.dk148 kr148 krKøb
4Cykelpartner.dk148 kr148 krKøb
5Outdoornu.dk170 kr170 krKøb
6MAXiPRO209,95 kr209,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml

PriceData har fulgt prisen på Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 130 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 152 kr.

Den nuværende pris på 148 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Nikwax Tech-Wash - Vaskemiddel til vandtæt beklædning - 1000 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026148 kr6 kr (4%)
13. maj 2026142 kr6 kr (4%)
17. apr. 2026148 kr11 kr (7%)
16. apr. 2026159 kr11 kr (6%)
13. apr. 2026170 kr27 kr (14%)
5. apr. 2026197 kr53 kr (37%)
1. apr. 2026144 kr15 kr (9%)
16. mar. 2026159 kr10 kr (7%)
4. mar. 2026149 kr10 kr (6%)
16. feb. 2026159 kr10 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret