Gå til hovedindhold

Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid

Nielsen LightBelysningElegant stofskærm til gulvlamperIndretning og belysningEAN: 5703701161159

Elegant stofskærm fra Nielsen Light i knækket hvid. Passer perfekt til Salsa og Tango gulvlamper. E14 fatning med omløbsring. Højde 19,5 cm, diameter 15 cm. Læs mere

Pris fra 59,68 krtil 89 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 29,32 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 59.68 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Salsa Skærm Emma knækket hvid
59,68 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid
67 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid
74 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid
75 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid
89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN59,68 kr59,68 krKøb
2Greenline67 kr67 krKøb
3LampeGuru.dk74 kr74 krKøb
4BilligVVS DK75 kr75 krKøb
5LavprisEl89 kr89 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid

Nielsen Light

Elegant stofskærm fra Nielsen Light i knækket hvid. Passer perfekt til Salsa og Tango gulvlamper. E14 fatning med omløbsring. Højde 19,5 cm, diameter 15 cm.

• lampeskærm
• stofskærm
• E14 skærm
• gulvlampe tilbehør
• Nielsen Light skærm
• Salsa skærm
• Tango skærm
• hvid lampeskærm
• Indretning og belysning
• Elegant stofskærm til gulvlamper

Beskrivelse

Nielsen Light Emma lampeskærm er en elegant stofskærm designet specifikt til Salsa og Tango gulvlamper. Skærmen er fremstillet i kvalitetsstof i knækket hvid og tilføjer en varm, hyggelig belysning til enhver indretning. Med sin klassiske kegleform og diskrete farve passer den perfekt ind i både moderne og traditionelle hjem. Skærmen monteres nemt på en E14 fatning med omløbsring, hvilket gør den kompatibel med de fleste mindre lampefatninger. Den smukke kombination af funktionalitet og æstetik gør denne lampeskærm til det perfekte valg for dem, der ønsker at opdatere deres belysning med et elegant og tidløst design fra den respekterede danske producent Nielsen Light.

Specifikationer

Farve:Knækket hvid
Serie:Emma Salsa
Højde:19,5 cm
Fatning:E14 med omløbsring
Materiale:Stof
Diameter top:10 cm
Diameter bund:15 cm
Monteringstype:Fatning med omløbsring
Skærmring diameter:2,9 cm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne lampeskærm til alle E14 fatninger?

Skærmen kræver en E14 fatning med omløbsring. Din lampes fatning skal måle ca. 2 cm for at passe til skærmringen på 2,9 cm.

Hvilke lamper er denne skærm designet til?

Emma skærmen er specifikt designet til Nielsen Light Salsa og Tango gulvlamper, men passer til alle lamper med E14 fatning og omløbsring.

Hvordan monteres lampeskærmen?

Skru omløbsringen af din E14 fatning, sæt skærmringen på fatningen og skru omløbsringen på igen. Det er en simpel og sikker montering.

Kan jeg få skærmen i andre farver?

Ja, Emma Salsa serien fås i mange forskellige farver, så du kan lege med farvekombinationer eller matche din indretning perfekt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid

PriceData har fulgt prisen på Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid i 180 dage. Laveste pris i perioden er 59,68 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 90 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 76 kr.

Den nuværende pris på 59,68 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Nielsen Light Emma Salsa/Tango lampeskærm, knækket hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202659,68 kr7,32 kr (11%)
22. maj 202667 kr4 kr (6%)
20. maj 202663 kr3,32 kr (6%)
9. maj 202659,68 kr3,32 kr (5%)
8. maj 202663 kr11 kr (15%)
3. maj 202674 kr3 kr (4%)
23. apr. 202671 kr3 kr (4%)
22. apr. 202674 kr3 kr (4%)
8. apr. 202671 kr3 kr (4%)
7. apr. 202674 kr3 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret