Gå til hovedindhold

Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged

LanbergHubs og switchesEAN: 5901969427790
Pris fra 240 krtil 349 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 109 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 230 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 240 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg DSP3-1005 Switch 5-porte Gigabit PoE+
240 kr
Til butik
Lanberg DSP3-1005 Switch 5-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Lanberg DSP3-1005 - Switch - ikke administreret - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (60 W)

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: DSP3-1005-60W
EAN: 5901969427790
Varenr.: 998161796
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged
240 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Lanberg PoE 5‑port Gigabit (60 W)
329 kr
Til butik
Netværksswitch Lanberg PoE 5‑port Gigabit (60 W) billede

Produktinformation

Stabil PoE netværksswitch til hjem og små kontorerLanberg DSP3-1005-60W er en kompakt og brugervenlig Gigabit PoE switch med 5 RJ‑45-porte, ideel til at forbinde kameraer, access points og andre netværksenheder. Fire af portene understøtter PoE+ med op til 30 W pr. port og samlet PoE-budget på 60 W, så du kan levere både data og strøm via samme kabel. Den uadministrerede opsætning gør det nemt at komme i gang - tilslut enhederne og få stabil forbindelse med 10/100/1000 Mbit/s.Fordele ved en kompakt Gigabit switchDen lette konstruktion i sort plast med LED‑indikatorer giver hurtigt overblik over link og aktivitet. Avancerede netværksfunktioner som auto‑forhandling, Auto MDI/MDI‑X, fuld duplex og flowkontrol sikrer pålidelig dataoverførsel til daglig brug.Switch-type: UadministreretPorte: 5 × RJ‑45 Gigabit Ethernet (10/100/1000)PoE: Ja, PoE+ (802.3af/at), 4 PoE-portePoE-effekt pr. port: 30 W, samlet budget: 60 WSkiftekapacitet: 10 Gbit/sMAC-adressetabel: 2.048 posterStandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3x, 802.3z, 802.3ab, 802.1Q, 802.3af, 802.3atFunktioner: Auto MDI/MDI‑X, auto‑forhandling, fuld duplex, flowkontrolLED-indikatorer: JaMateriale: Plast, farve: SortDimensioner (H × B × D): 2,23 × 6,57 × 9,3 cmAC-indgang: 100 – 240 V, 50/60 HzMaks. strømforbrug: 65 W, udgangsstrøm: 3 AArbejdstemperatur: 0 – 40 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Switches
Vægt: 0.55g
EAN: 5901969427790
Varenr.: 1916869
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Lanberg PoE 5‑port Gigabit (60 W)
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK240 kr240 krKøb
2Proshop DK240 kr279 krKøb
3Boligcenter DK329 kr329 krKøb
4Vivas DK349 kr428 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged

PriceData har fulgt prisen på Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged i 167 dage. Laveste pris i perioden er 227 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 318 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 247 kr.

Den nuværende pris på 240 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Lanberg DSP3-1005 - switch - 5 ports - unmanaged de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026240 kr4 kr (2%)
27. maj 2026236 kr3 kr (1%)
26. maj 2026239 kr1 kr (0%)
24. maj 2026240 kr1 kr (0%)
23. maj 2026239 kr11 kr (4%)
22. maj 2026250 kr2 kr (1%)
20. maj 2026252 kr1 kr (0%)
18. maj 2026253 kr14 kr (6%)
13. maj 2026239 kr1 kr (0%)
12. maj 2026240 kr41 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret