Gå til hovedindhold

Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W

LanbergHubs og switchesEAN: 5901969429305
Pris fra 862 krtil 928 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 66 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 838 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 862 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg RSFE-16P-2C-250 Switch 16-porte 10/100 PoE+
862 kr
Til butik
Lanberg RSFE-16P-2C-250 Switch 16-porte 10/100 PoE+ billede

Produktinformation

Lanberg RSFE-16P-2C-250 - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100 (PoE+) + 2 x combo Gigabit SFP/RJ-45 (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (250 W)

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: RSFE-16P-2C-250
EAN: 5901969429305
Varenr.: 1000437231
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W
899 kr
Til butik
Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W billede

Produktinformation

Effektiv netværksswitch med PoE+ til små og mellemstore netværkLanberg-switch til 19" rack leverer stabil netværksydelse med 16 PoE+ porte til direkte strømforsyning af kompatible enheder som kameraer og access points. De to combo gigabit-porte giver fleksibel uplink-tilslutning, så du kan forbinde videre til hurtigere backbone eller andre switches. Med en samlet PoE-budget på 250 W og op til 30 W pr. port er der rigelig kapacitet til flere enheder.Nem drift i professionelle miljøerSwitch’en er unmanaged for hurtig plug-and-play installation og er bygget i metalhus i 1U-format til rackmontering. LED-indikatorer hjælper med overblikket. Den understøtter Auto MDI/MDI-X og auto-negotiation for enkel kabling, og arbejder stabilt i 5–55 °C med 0–80 % relativ luftfugtighed.Formfaktor: 1U, 19" rackmonteringHus: Metal, farve: SortSwitch-type: UnmanagedPorte: 16x RJ-45 Fast Ethernet (10/100)PoE+: 16 porte, op til 30 W pr. portSamlet PoE-budget: 250 WUplink: 2x combo SFP/10/100/1000 RJ-45Netværksstandarder: IEEE 802.3i/u/x/af/atKabling: 100BASE-TX, 1000BASE-TFunktioner: Auto MDI/MDI-X, auto-negotiation, LED-indikatorerSwitchkapacitet: 7,2 Gbit/sMAC-tabel: 16.000 posterDimensioner (H × B × D): 4,5 × 32,0 × 20,8 cmAC-indgang: 100 – 240 V, 50 – 60 HzDriftstemp.: 5 – 55 °C; Relativ luftfugtighed: 0 – 80 %...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Switches
Vægt: 2.63g
EAN: 5901969429305
Varenr.: 1893071
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W
919 kr
Til butik
Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Switches
Vægt: 2.63g
EAN: 5901969429305
Varenr.: 1893071
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg RSFE-16P-2C-250 - switch - 16 ports - unmanaged - rack-mountable
928 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK862 kr862 krKøb
2Boligcenter DK899 kr899 krKøb
3Vivas DK919 kr998 krKøb
4Proshop DK928 kr967 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W i 180 dage. Laveste pris i perioden er 838 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 2.569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.071 kr.

Den nuværende pris på 862 kr er 20% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 50 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Netværksswitch Lanberg 19" rack PoE+ 16x 10/100 + 2x combo gigabit, 250 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026862 kr2 kr (0%)
29. maj 2026860 kr2 kr (0%)
28. maj 2026862 kr3 kr (0%)
25. maj 2026859 kr1 kr (0%)
24. maj 2026860 kr1 kr (0%)
22. maj 2026859 kr40 kr (4%)
19. maj 2026899 kr10 kr (1%)
18. maj 2026889 kr75 kr (8%)
16. maj 2026964 kr90 kr (10%)
15. maj 2026874 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret