Gå til hovedindhold

Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069467882
Pris fra 3.808 krtil 6.249 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.441 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.655 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3808 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1250-28XMP Switch 28-porte Gigabit PoE
3.808 kr
Til butik
D-Link DGS 1250-28XMP Switch 28-porte Gigabit PoE billede

Produktinformation

D-Link DGS 1250-28XMP - Switch - L3 Lite - smart - 24 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE (370 W)

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DGS-1250-28XMP/E
EAN: 0790069467882
Varenr.: 1000623866
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed
-8%4.399 kr
Før 4.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed billede

Produktinformation

Smart managed netværksswitch til kontor og virksomhedD-Link’s 24-port Gigabit PoE switch giver stabil og fleksibel netværksstyring i professionelle miljøer. Med 24 Gigabit PoE-porte og et samlet PoE‑budget på 370 W kan du forsyne IP-telefoner, kameraer og adgangspunkter direkte via netværkskablet. Fire 10G SFP+-slots giver højhastigheds uplinks eller backbone-tilslutninger, så dit netværk kan skalere uden flaskehalse.Fordele ved managed switch i L3-klassenSwitch’en understøtter QoS, VLAN (op til 4.094 inkl. Voice VLAN), link-aggregation, IGMP snooping og statisk routing. Den kan administreres via web, CLI, SSH og tilbyder funktioner som ARP-inspektion, ACL (768 regler), DHCP snooping/server og loop-beskyttelse. Store datamængder håndteres effektivt med 128 Gbit/s switching-kapacitet, 95,24 Mpps videresendingshastighed og jumbo frames op til 12.000 bytes.Praktisk i driftEnheden er rackmonterbar, har tydelige LED-indikatorer for hastighed, aktivitet, link og strøm, samt konsolport (RJ‑45). Drift er mulig ved -5 - 50 °C og 0 - 95 % RH. Opgraderbar firmware og log over systemhændelser gør administrationen enkel i hverdagen.Type: Smart Managed L3 switchPorte: 24× Gigabit RJ‑45 (10/100/1000)SFP+ slots: 4× 10GPoE: 24 porte, 15,4 W pr. port, samlet budget 370 WSwitching-kapacitet: 128 Gbit/s; Videresendingshastighed: 95,24 MppsVLAN: Op til 4.094, inkl. Voice VLANStatisk routing: Ja, 124 ruterHukommelse: 2.048 MB DDR3, 64 MB flash; Buffer: 12 MBMAC-tabel: 16.000Administrering: Web, CLI, SSH; log over hændelserStandarder: IEEE 802.3af/802.3at, fuld duplex, Auto MDI/MDI-XDimensioner (H × B × D): 4,4 × 44 × 25 cmVægt: 3,46 kgStrøm: AC 100 – 240 V; maks. forbrug 455,1 WStøjniveau: 50,8 dB...

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
Vægt: 4.51g
EAN: 0790069467882
Varenr.: 1907982
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed
-8%4.419 kr
Før 4.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
Vægt: 4.51g
EAN: 0790069467882
Varenr.: 1907982
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs 1250-28xmp Poe 370w
6.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.808 kr3.808 krKøb
2Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
3Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb
4Dustin DK6.249 kr6.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.490 kr (registreret d. 30. december 2025), højeste er 4.137 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.856 kr.

Den nuværende pris på 3.808 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Netværksswitch D-Link 24-port Gigabit PoE, 4×10G SFP+, 370 W - Smart Managed de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20263.808 kr24 kr (1%)
12. maj 20263.784 kr24 kr (1%)
8. maj 20263.808 kr24 kr (1%)
6. maj 20263.784 kr24 kr (1%)
4. maj 20263.808 kr18 kr (0%)
2. maj 20263.790 kr18 kr (0%)
30. apr. 20263.808 kr24 kr (1%)
29. apr. 20263.784 kr24 kr (1%)
22. apr. 20263.808 kr24 kr (1%)
21. apr. 20263.784 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret