Gå til hovedindhold

NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand

NeoperlSanitetSoftpex teknologiVVS installationerEAN: 5708550380461

Neoperl tilslutningsslange med Softpex teknologi. 1/2" tilslutning, 1000 mm lang. Rustfri stålflet, godkendt til koldt og varmt drikkevand. Køb online. Læs mere

Pris fra 62 krtil 69 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 7 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 58 kr 17. maj

Sammenlign priser på NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 62 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Neoperl tilslutningsslange softpex 1/2" x 1/2", 1000 mm
62 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Neoperl tilslutningsslange 1/2lx1/2l 1000 mm
62 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 cm tilslutningslange 1/2"
63 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1000 mm Neo. slange 1/2" x 1/2" trådflet
63,98 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Tilslutningsslange 1/2" - 1/2" 1000 mm
69 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand
69 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS62 kr62 krKøb
2Proshop DK62 kr101 krKøb
3LavprisVVS63 kr63 krKøb
4EL-GROSSISTEN63,98 kr63,98 krKøb
5BilligVVS DK69 kr69 krKøb
6CS MEGASTORE DK69 kr108 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Neoperl Tilslutningsslange Softpex 1/2" x 1/2", 1000 mm

Neoperl

Neoperl tilslutningsslange med Softpex teknologi. 1/2" tilslutning, 1000 mm lang. Rustfri stålflet, godkendt til koldt og varmt drikkevand. Køb online.

• VVS installationer
• Softpex teknologi

Beskrivelse

Neoperl tilslutningsslange er en højkvalitets vandslange fremstillet med Softpex teknologi. Med DN 8 godkendelse til koldt og varmt drikkevand samt rustfri stålflet. Den blødere PEX gør slangen mere fleksibel end traditionelle PEX-slanger, hvilket letter montage betydeligt. Godkendt til maksimalt 90°C med kontinuerlig drift ved 70°C. Perfekt til tilslutning af cisterner, vaske- og opvaskemaskiner, kaffemaskiner samt blandearmaturer. VA-godkendt kvalitet fra Neoperl.

Specifikationer

Længde:1000 mm
Materiale:Softpex med rustfri stålflet
Anvendelse:Armaturer og drikkevand
Godkendelse:DN 8 til koldt/varmt drikkevand
Tilslutning:1/2" indvendig x 1/2" indvendig
Producent nr.:39000369901
Maksimal temperatur:90°C
Kontinuerlig temperatur:70°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på Softpex og almindelig PEX?

Softpex er en blødere og mere fleksibel variant af PEX, som gør montage nemmere og hurtigere sammenlignet med traditionelle PEX-slanger.

Kan slangen tåle varmt vand?

Ja, slangen er godkendt til maksimalt 90°C og kan anvendes kontinuerligt ved 70°C, hvilket gør den egnet til både koldt og varmt drikkevand.

Hvilke apparater kan slangen bruges til?

Slangen er perfekt til cisterner, vaske- og opvaskemaskiner, kaffemaskiner samt blandearmaturer og andre VVS-installationer.

Er slangen godkendt til drikkevand?

Ja, slangen har DN 8 godkendelse til koldt og varmt drikkevand og er VA-godkendt, hvilket sikrer høj kvalitet og sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand

PriceData har fulgt prisen på NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand i 135 dage. Laveste pris i perioden er 58 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 62 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 60 kr.

Den nuværende pris på 62 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for NEOPERL Neoflex®SPX slange 1/2 indvendig x 1/2 indvendig 1000 mm koldt/varmt brugsvand de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202662 kr1 kr (2%)
28. maj 202661 kr1 kr (2%)
24. maj 202660 kr1 kr (2%)
23. maj 202659 kr1 kr (2%)
17. maj 202658 kr1 kr (2%)
16. maj 202659 kr1 kr (2%)
14. maj 202658 kr1 kr (2%)
13. maj 202659 kr
10. maj 202659,28 kr1,72 kr (3%)
20. apr. 202661 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret