Gå til hovedindhold

Boligcenter Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer

BoligcenterVinduesudsmykningEAN: 8721158694102
Pris fra 259 krtil 549 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 290 kr (53% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mørklægningsgardiner med gardiner Sort Polyester
-12%259 kr
Før 295 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mørklægningsgardiner med gardiner Sort Polyester billede

Produktinformation

Disse moderne mørklægningsgardiner er lavet til at give total mørke i ethvert rum. De er ideelle til soveværelser, medieværelser eller steder, hvor man ønsker privatliv og en afslappet stemning. De har et moderne design, der passer ind i moderne indretninger. Det rige, uigennemsigtige stof blokkerer ikke bare lys, men tilføjer også lidt stil til dit rum. Disse gardiner fungerer godt i både stuer og soveværelser og er en smart løsning til at håndtere lys og privatliv. Højkvalitets Polyester: Gardinerne er lavet af slidstærk polyester, der holder godt i længden. Polyester gør, at stoffet forbliver pænt, selv efter gentagen brug og vask. Det sikrer effektiv lysblokering og er let at håndtere og montere.Mørklægning og Privatliv: De er lavet med en smart vævningsteknik, der giver 80%-90% lysblokering. Dette sikrer, at du får fuldt privatliv og skaber en rolig atmosfære. Det er perfekt for dem, der arbejder om natten eller har brug for at sove i løbet af dagen. At blokere lys beskytter også møbler og gulve mod solskader.Manuel Betjening: Gardinerne kan justeres manuelt uden snore eller mekanik. Det gør dem nemme at betjene og sikre for børn, da der ikke er snore, der kan udgøre en risiko. Træk blot i stoffet for at justere gardinerne; det er brugervenligt i alle rum.Alsidige Monteringsmuligheder: Disse gardiner er lavet til udvendig montering, hvilket gør, at vinduerne ser større ud og giver bedre dækning. Det tilføjer elegance og fleksibilitet til at passe til forskellige vinduesstørrelser uden besvær med installation.Nem Vedligeholdelse: De kan vaskes i maskine, hvilket gør det let at holde dem pæne. Regelmæssig vask holder dem friske og sikrer, at de holder længst muligt. Bare put dem i vaskemaskinen med mildt vaskemiddel, så ser de nye ud. Farve: SortMateriale: PolyesterSamlede dimensioner: 175 x 140 CM (L x B)Vægt: 0.515 kgLet i ...

Produktspecifikationer

Kategori: Gardiner og Tilbehør
Vægt: 1.22g
EAN: 8721158694102
Varenr.: 1702075
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Mørklægningsgardiner med gardiner Sort Polyester
-11%279 kr
Før 315 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mørklægningsgardiner med gardiner Sort Polyester billede

Produktinformation

Disse moderne mørklægningsgardiner er lavet til at give total mørke i ethvert rum. De er ideelle til soveværelser, medieværelser eller steder, hvor man ønsker privatliv og en afslappet stemning. De har et moderne design, der passer ind i moderne indretninger. Det rige, uigennemsigtige stof blokkerer ikke bare lys, men tilføjer også lidt stil til dit rum. Disse gardiner fungerer godt i både stuer og soveværelser og er en smart løsning til at håndtere lys og privatliv. Højkvalitets Polyester: Gardinerne er lavet af slidstærk polyester, der holder godt i længden. Polyester gør, at stoffet forbliver pænt, selv efter gentagen brug og vask. Det sikrer effektiv lysblokering og er let at håndtere og montere.Mørklægning og Privatliv: De er lavet med en smart vævningsteknik, der giver 80%-90% lysblokering. Dette sikrer, at du får fuldt privatliv og skaber en rolig atmosfære. Det er perfekt for dem, der arbejder om natten eller har brug for at sove i løbet af dagen. At blokere lys beskytter også møbler og gulve mod solskader.Manuel Betjening: Gardinerne kan justeres manuelt uden snore eller mekanik. Det gør dem nemme at betjene og sikre for børn, da der ikke er snore, der kan udgøre en risiko. Træk blot i stoffet for at justere gardinerne; det er brugervenligt i alle rum.Alsidige Monteringsmuligheder: Disse gardiner er lavet til udvendig montering, hvilket gør, at vinduerne ser større ud og giver bedre dækning. Det tilføjer elegance og fleksibilitet til at passe til forskellige vinduesstørrelser uden besvær med installation.Nem Vedligeholdelse: De kan vaskes i maskine, hvilket gør det let at holde dem pæne. Regelmæssig vask holder dem friske og sikrer, at de holder længst muligt. Bare put dem i vaskemaskinen med mildt vaskemiddel, så ser de nye ud. Farve: SortMateriale: PolyesterSamlede dimensioner: 175 x 140 CM (L x B)Vægt: 0.515 kgLet i vægtSlidstærk80%-90% BlackoutTriple Weave DesignIndendørs / udendørs: Kun til indendørs brugLeveringsindhold:2 x GardinForsamling krævet: Ja...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Gardiner og Tilbehør
Størrelse: 175 x 140 cm
Vægt: 1.22g
EAN: 8721158694102
Varenr.: 1702075
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mørklægningsgardiner med gardiner Sort Polyester
-11%279 kr
Før 315 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mørklægningsgardiner med gardiner Sort Polyester billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Gardiner og Tilbehør
Størrelse: 175 x 140 cm
Vægt: 1.22g
EAN: 8721158694102
Varenr.: 1702075
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer
549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK259 kr259 krKøb
2Livera DK279 kr348 krKøb
3Vivas DK279 kr348 krKøb
4BoligRetning549 kr549 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer

PriceData har fulgt prisen på Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer i 170 dage. Laveste pris i perioden er 156 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 199 kr.

Den nuværende pris på 259 kr er 30% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Mørklægningsgardiner Med Ringe 2 Dele 140 X - Sort / 175 cm / Øjer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026259 kr40 kr (18%)
3. feb. 2026219 kr10 kr (5%)
2. feb. 2026209 kr10 kr (5%)
1. feb. 2026219 kr10 kr (5%)
31. jan. 2026209 kr10 kr (5%)
29. jan. 2026219 kr20 kr (10%)
28. jan. 2026199 kr2 kr (1%)
22. jan. 2026201 kr2 kr (1%)
21. jan. 2026199 kr20 kr (11%)
20. jan. 2026179 kr40 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret