Gå til hovedindhold

MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIEAN: 4711377412230
Pris fra 1.837 krtil 2.299 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 462 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1837 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO X870E-S EVO WIFI ATX Socket AM5 AMD X870E
1.837 kr
Til butik
MSI PRO X870E-S EVO WIFI ATX Socket AM5 AMD X870E billede

Produktinformation

MSI PRO X870E-S EVO WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E86-003R
EAN: 4711377412230
Varenr.: 1003939402
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.879 kr
Til butik
MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, Socket AM5, AMD X870E Chipset, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4, 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: PRO X870E-S EVO WIFI
EAN: 4711377412230
Varenr.: 3476174
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI PRO X870E-S EVO WIFI - AMD X870E AM5 ATX bundkort
-4%2.299 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI PRO X870E-S EVO WIFI - AMD X870E AM5 ATX bundkort billede

Produktinformation

Fordele ved AMD AM5 bundkort til gaming og arbejdeMSI PRO X870E-S EVO WIFI er et solidt ATX bundkort til moderne AMD-systemer. Det understøtter AMD Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serien på Socket AM5 og leverer stabile rammer til både gaming, kreativt arbejde og produktivitet. Med Wi‑Fi 7 og Bluetooth 5,4 får du hurtig, trådløs tilslutning, mens Realtek ALC897 giver lyd i 7.1-kanaler til underholdning og møder.Bygget til hurtig hukommelse og fleksibel lagringBundkortet understøtter DDR5-hukommelse i dual-channel med op til 256 GB og hastigheder op til 8.200 MHz, så systemet kan udnytte nye Ryzen‑processorer optimalt. Tre M.2-pladser (op til PCIe 5.0 på den første) og fire SATA III-porte gør det let at kombinere lynhurtige NVMe‑drev med klassiske SSD/HDD. RAID 0/1 understøttes til enten hastighed eller spejling.Tidssvarende tilslutninger og styringI/O-panelet giver HDMI 2.1 og to DisplayPort 1.4 til grafikudgange, samt USB4 (Gen 2x2 og Gen 3x2), USB 3.2 og USB 2.0 til periferiudstyr. Der er tre PCIe x16-slots og et x1-slot til udvidelse. PC‑sundhed overvåges for CPU, spænding, blæsere og temperatur, og UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel på Windows 11 x64.Chipset: AMD X870ESocket: AM5 (AMD Ryzen 7000/8000/9000-serien)Formfaktor: ATXHukommelse: 4 × DIMM DDR5, op til 256 GB, op til 8.200 MHz, dual-channel, Non‑ECCGrafikudgang: 1 × HDMI 2,1, 2 × DisplayPort 1,4Lyd: Realtek ALC897, 7.1-kanalerNetværk: Wi‑Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5,4, 1 × RJ‑45Lagring: 3 × M.2 (1. plads op til PCIe 5.0; 2. og 3. op til PCIe 4.0; størrelser op til 2280/22110), 4 × SATA III; RAID 0/1Udvidelse: 3 × PCIe x16, 1 × PCIe x1Bagpanel: USB4 Gen 2x2 × 1, USB4 Gen 3x2 × 1, USB 3.2 Gen 2 Type‑A × 2, USB 3.2 Gen 1 Type‑A × 2, USB 2.0 × 4Interne headers: USB 3.2 Gen 2 × 1, USB 3.2 Gen 1 × 4, USB 2.0 × 6, RGB LED, CPU‑blæser, 24‑...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.73g
EAN: 4711377412230
Varenr.: 2121128

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.837 kr1.837 krKøb
2Proshop DK1.879 kr1.879 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 67 dage. Laveste pris i perioden er 1.837 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.993 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.957 kr.

Den nuværende pris på 1.837 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for MSI PRO X870E-S EVO WIFI - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.837 kr61 kr (3%)
16. maj 20261.898 kr65 kr (3%)
15. maj 20261.963 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.960 kr7 kr (0%)
13. maj 20261.953 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.955 kr2 kr (0%)
8. maj 20261.957 kr12 kr (1%)
7. maj 20261.969 kr7 kr (0%)
6. maj 20261.962 kr27 kr (1%)
3. maj 20261.989 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret