Gå til hovedindhold

MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

MSIBundkortEAN: 4719072731885
Pris fra 956 krtil 1.249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 293 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 923 kr 1. apr.

Sammenlign priser på MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 956 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
956 kr
Til butik
MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) billede

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Alle bundkort
Farve: 2
Artikel nr.: MPG B550 GAMING PLUS
EAN: 4719072731885
Varenr.: 6213211
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG B550 GAMING PLUS Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX
956 kr
Til butik
MSI MPG B550 GAMING PLUS Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8111H 1 Gigabit netværk (LAN), AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MPG B550 GAMING PLUS
EAN: 4719072731885
Varenr.: 2861292
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG B550 GAMING PLUS ATX AM4 AMD B550
1.007 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI MPG B550 GAMING PLUS Bundkort - GEEKD.dk
1.149 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG B550 Gaming Plus - AMD B550 Socket AM4 ATX bundkort
-1%1.189 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG B550 Gaming Plus - AMD B550 Socket AM4 ATX bundkort
-1%1.209 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MPG B550 GAMING PLUS ATX AM4 AMD B550
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK956 kr995 krKøb
2Proshop DK956 kr995 krKøb
3CompuMail DK1.007 kr1.007 krKøb
4Geekd1.149 kr1.149 krKøb
5Boligcenter DK1.189 kr1.189 krKøb
6Vivas DK1.209 kr1.288 krKøb
7Ultrashop1.249 kr1.249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 896 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 994 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 935 kr.

Den nuværende pris på 956 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for MSI MPG B550 GAMING PLUS - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026956 kr18 kr (2%)
21. maj 2026938 kr5 kr (1%)
15. maj 2026933 kr1 kr (0%)
14. maj 2026934 kr17 kr (2%)
13. maj 2026951 kr18 kr (2%)
9. apr. 2026933 kr8 kr (1%)
8. apr. 2026925 kr8 kr (1%)
2. apr. 2026933 kr10 kr (1%)
1. apr. 2026923 kr10 kr (1%)
29. mar. 2026933 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret