Gå til hovedindhold

MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377243780
Pris fra 1.219 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 600 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 974 kr 23. maj

Sammenlign priser på MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1219 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MPG A850GS PCIE5 850Watt 80 PLUS Gold
1.219 kr
Til butik
MSI MPG A850GS PCIE5 850Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning 850 W Oplev kraften og pålideligheden i MSI MPG A850GS PCIE5 strømforsyningen med 850 W. Denne avancerede ATX 24-pin enhed er designet til at levere stabil strøm til din gaming- eller arbejdsstation. Den sortfarvede fin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyning (PSU)
EAN: 4711377243780
Varenr.: 92657
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.385 kr
Til butik
MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MPG A850GS PCIE5
EAN: 4711377243780
Varenr.: 3361100
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG A850GS 850 W PCIE5 80+ Gold strømforsyning
1.799 kr
Til butik
MSI MPG A850GS 850 W PCIE5 80+ Gold strømforsyning billede

Produktinformation

Kraftig ATX strømforsyning til gaming-pcMSI MPG A850GS leverer 850 W stabil effekt til krævende pc-byg, så dit grafikkort og dine komponenter får pålidelig strøm under spil og arbejde. Den fuldt modulære kabelføring gør det let at holde kabinettet ryddeligt og optimere luftflow. En 13,5 cm blæser og mulighed for Zero Fan drift bidrager til et støjsvagt setup ved lav belastning.Effektiv og sikker ydeevneMed 80 PLUS Gold effektivitet og aktiv PFC udnyttes energien bedre. Indbyggede beskyttelser mod under-/overspænding, overstrøm, overeffekt og kortslutning hjælper med at beskytte dine komponenter. Strømforsyningen er ATX-formfaktor og beregnet til PC.Fleksible tilslutninger til moderne hardwareA850GS kommer med 24-pin ATX til bundkort, EPS 4+4-pin, otte SATA-strømstik, fire 4-pin Molex og et 16-pin PCIe Gen5-stik (PCIE5) til nyeste grafikkort. On/off-kontakt og advarsel om ikke at åbne kabinettet understreger nem og sikker betjening.Formfaktor: ATXSamlet effekt: 850 WEffektivitet: 80 PLUS Gold, ca. 90 %Indgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 50 – 60 Hz+12 V maks. strøm: 70,8 A (samlet 850 W)+5 V samlet effekt: 120 W+3,3 V maks. strøm: 22 AKabelføring: Fuldt modulærTilslutninger: 24-pin ATX, EPS 4+4-pin, 1× 16-pin PCIe Gen5, 8× SATA, 4× 4-pin Molex, FDDBlæsere: 1 × 13,5 cmFarve: SortMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 15 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.08g
EAN: 4711377243780
Varenr.: 2124331
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG A850GS 850 W PCIE5 80+ Gold strømforsyning
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
2Proshop DK1.385 kr1.385 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 90 dage. Laveste pris i perioden er 974 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.262 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.150 kr.

Den nuværende pris på 1.219 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for MSI MPG A850GS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.219 kr240 kr (25%)
31. maj 2026979 kr1 kr (0%)
30. maj 2026978 kr1 kr (0%)
28. maj 2026979 kr2 kr (0%)
24. maj 2026977 kr3 kr (0%)
23. maj 2026974 kr274 kr (22%)
22. maj 20261.248 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.247 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.245 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.248 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret