Gå til hovedindhold

MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377243766
Pris fra 1.516 krtil 2.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 503 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.143 kr 10. apr.

Sammenlign priser på MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1516 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.516 kr
Til butik
MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 1250 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MPG A1250GS PCIE5
EAN: 4711377243766
Varenr.: 3374576
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning 1250Watt
1.619 kr
Til butik
MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning 1250Watt billede

Produktinformation

MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt Oplev kraften fra MSI MPG A1250GS strømforsyning, der leverer imponerende 1250 watt til at understøtte selv de mest krævende gaming-systemer. Med det avancerede PCIe 5.0 interface sikrer denne strømforsynin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyning (PSU)
EAN: 4711377243766
Varenr.: 116205
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning MSI MPG A1250GS 1250W ATX, fuldt modulær, 80 Plus Gold, PCIe 5.0 (2×16‑pin)
1.999 kr
Til butik
Strømforsyning MSI MPG A1250GS 1250W ATX, fuldt modulær, 80 Plus Gold, PCIe 5.0 (2×16‑pin) billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til PCMSI MPG A1250GS er en kraftig og pålidelig 1250 W ATX strømforsyning til gaming- og entusiast-PC’er. Den leverer stabil effekt på +12 V-skinnen og kommer som fuldt modulær løsning, så du kun tilslutter de kabler, du behøver, for et ryddeligt og effektivt byggeri. En stor 14 cm blæser og aktiv PFC hjælper med sikker og effektiv drift, mens beskyttelser mod kortslutning, over-/undervolt og overstrøm giver tryghed.Ideel til high-end grafikkortMed to 16‑pin PCIe Gen5-tilslutninger er den klar til moderne grafikkort og krævende systemer. 80 Plus Gold-effektivitet hjælper med at udnytte strømmen bedre, og Zero Fan-kontakten giver mulighed for blæserstyring efter behov. Designet i sort med diskrete gaming-detaljer passer flot i de fleste kabinetter.Formfaktor: ATXFormål: PCTotal effekt: 1.250 WEffektivitet: 90 %, 80 Plus GoldAC-indgang: 100 – 240 V, 50 – 60 HzAktiv PFC: Ja+12 V kombineret effekt: 1.250 W, maks. strøm 104 A+3,3 V maks. strøm: 22 A, kombineret 120 W+5 V kombineret effekt: 15 WModulært design: Fuldt modulærBundkortstik: 24-pin ATXCPU-stik: EPS 4+4-pinPCIe Gen5 16‑pin: 2SATA-strømstik: 8Peripheral (Molex) 4-pin: 4FDD-stik: JaAntal blæsere: 1, blæserdiameter 14 cmTænd/sluk-knap: JaFarve: SortMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 16 cmSikkerhedsfunktioner: Kortslutning, over/under-spænding, overstrøm, overeffektAdvarsel: Åbn ikke kabinettet – risiko for elektrisk stød....

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.36g
EAN: 4711377243766
Varenr.: 1890050
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning MSI MPG A1250GS 1250W ATX, fuldt modulær, 80 Plus Gold, PCIe 5.0 (2×16‑pin)
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.516 kr1.516 krKøb
2Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.143 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 1.580 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.399 kr.

Den nuværende pris på 1.516 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 18% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for MSI MPG A1250GS PCIE5 Strømforsyning - 1250 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.516 kr173 kr (13%)
31. maj 20261.343 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.342 kr42 kr (3%)
22. maj 20261.300 kr133 kr (9%)
20. maj 20261.433 kr5 kr (0%)
14. maj 20261.428 kr192 kr (16%)
12. maj 20261.236 kr6 kr (0%)
11. maj 20261.242 kr6 kr (0%)
10. maj 20261.248 kr6 kr (0%)
9. maj 20261.254 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret