Gå til hovedindhold

MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm

MSIComputerskærmeEAN: 4711377275460
Pris fra 5.899 krtil 7.990 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.091 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.178 kr 22. maj

Sammenlign priser på MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5899 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG 272URX QD‑OLED 27" 4K gaming-skærm - 240 Hz, sort
-14%5.899 kr
Før 6.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MPG 272URX QD‑OLED 27" 4K gaming-skærm - 240 Hz, sort billede

Produktinformation

4K gaming-skærm med QD‑OLED for maksimal fordybelseMSI MPG 272URX QD‑OLED er til dig, der vil have skarpe detaljer og flydende gameplay i 4K. Den 26,5" store flade skærm leverer 3840 × 2160 opløsning, 240 Hz opdateringshastighed og lynhurtig 0,03 ms GTG-responstid. QD‑OLED-panel giver dyb kontrast på 1.500.000:1 og levende farver med DCI‑P3-farverum, så både spil, film og kreativt arbejde står imponerende klart.Bygget til e-sport og konsolMed VESA Adaptive Sync og et vertikalt skanneområde på 48–240 Hz får du jævne billeder uden tearing. Skærmen understøtter HDR via DisplayHDR 400 True Black, så lyse og mørke scener gengives præcist. Tilslut nemt via HDMI 2.1 eller DisplayPort 2.1a, og brug hovedtelefonudgangen til fokuseret lyd. Ergonomien er på plads med højdejustering, tilt, drej og pivot, så du kan finde den perfekte stilling til lange sessions.Gennemtænkt design til dit setupDet slanke, sorte design passer ind i ethvert gaming-setup. Strømforbrug og effektivitet er tydeligt angivet, og den interne strømforsyning holder kablerne simple. Pakken er beskyttet i boksformat for sikker transport.Skærmstørrelse: 26,5" / 67,3 cmOpløsning: 3840 × 2160 (4K Ultra HD), 16:9Panel: QD‑OLED, fladOpdateringshastighed: 240 HzResponstid: 0,03 ms GTGKontrastforhold: 1.500.000:1Farver: 1,07 mia., DCI‑P3-farverumHDR: DisplayHDR 400 True BlackSynsvinkler: 178°/178°Adaptive Sync: VESA Adaptive SyncTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 2.1a, 1× USB‑B (Gen 1), 2× USB‑A (Gen 1), 1× hovedtelefonudgangErgonomi: Højdejustering 11 cm, tilt −5° til 20°, drej −30° til 30°, pivot −90° til 90°, VESA 100 × 100 mmStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz, typisk 0,3 W, standby 0,5 W, slukket 0,3 WMål med stander: B 61,03 × D 24,19 × H 53,2 cm; vægt 8,1 kgMål uden stander: B 61,0...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 14.58g
EAN: 4711377275460
Varenr.: 2118950
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG 272URX QD‑OLED 27" 4K gaming-skærm - 240 Hz, sort
-14%5.919 kr
Før 6.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MPG 272URX QD‑OLED 27" 4K gaming-skærm - 240 Hz, sort billede

Produktinformation

4K gaming-skærm med QD‑OLED for maksimal fordybelseMSI MPG 272URX QD‑OLED er til dig, der vil have skarpe detaljer og flydende gameplay i 4K. Den 26,5" store flade skærm leverer 3840 × 2160 opløsning, 240 Hz opdateringshastighed og lynhurtig 0,03 ms GTG-responstid. QD‑OLED-panel giver dyb kontrast på 1.500.000:1 og levende farver med DCI‑P3-farverum, så både spil, film og kreativt arbejde står imponerende klart.Bygget til e-sport og konsolMed VESA Adaptive Sync og et vertikalt skanneområde på 48–240 Hz får du jævne billeder uden tearing. Skærmen understøtter HDR via DisplayHDR 400 True Black, så lyse og mørke scener gengives præcist. Tilslut nemt via HDMI 2.1 eller DisplayPort 2.1a, og brug hovedtelefonudgangen til fokuseret lyd. Ergonomien er på plads med højdejustering, tilt, drej og pivot, så du kan finde den perfekte stilling til lange sessions.Gennemtænkt design til dit setupDet slanke, sorte design passer ind i ethvert gaming-setup. Strømforbrug og effektivitet er tydeligt angivet, og den interne strømforsyning holder kablerne simple. Pakken er beskyttet i boksformat for sikker transport.Skærmstørrelse: 26,5" / 67,3 cmOpløsning: 3840 × 2160 (4K Ultra HD), 16:9Panel: QD‑OLED, fladOpdateringshastighed: 240 HzResponstid: 0,03 ms GTGKontrastforhold: 1.500.000:1Farver: 1,07 mia., DCI‑P3-farverumHDR: DisplayHDR 400 True BlackSynsvinkler: 178°/178°Adaptive Sync: VESA Adaptive SyncTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 2.1a, 1× USB‑B (Gen 1), 2× USB‑A (Gen 1), 1× hovedtelefonudgangErgonomi: Højdejustering 11 cm, tilt −5° til 20°, drej −30° til 30°, pivot −90° til 90°, VESA 100 × 100 mmStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz, typisk 0,3 W, standby 0,5 W, slukket 0,3 WMål med stander: B 61,03 × D 24,19 × H 53,2 cm; vægt 8,1 kgMål uden stander: B 61,03 × D 6,92 × H 35,64 cm; vægt 5,4 kgEmballage: B 82,8 × D 20 × H 52,5 cm; vægt 11,4 kgGaranti: 3 år...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 14.58g
EAN: 4711377275460
Varenr.: 2118950
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm
6.430 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" MSI MPG 272URX - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 98W USB-C
6.635 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 27" 4K gamingskærm MPG272URX
7.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK5.899 kr5.899 krKøb
2Vivas DK5.919 kr6.088 krKøb
3CompuMail DK6.430 kr6.430 krKøb
4Proshop DK6.635 kr6.635 krKøb
5Komplett DK7.990 kr7.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.178 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 7.989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.025 kr.

Den nuværende pris på 5.899 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20265.899 kr681 kr (13%)
28. maj 20265.218 kr14 kr (0%)
27. maj 20265.204 kr26 kr (1%)
22. maj 20265.178 kr836 kr (14%)
21. maj 20266.014 kr17 kr (0%)
19. maj 20266.031 kr1 kr (0%)
18. maj 20266.032 kr2 kr (0%)
17. maj 20266.030 kr3 kr (0%)
16. maj 20266.027 kr2 kr (0%)
15. maj 20266.029 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret