Gå til hovedindhold

MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm

MSIComputerskærmeEAN: 4711377275460
Pris fra 6.430 krtil 7.990 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.560 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.178 kr 22. maj

Sammenlign priser på MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6430 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm
6.430 kr
Til butik
MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm billede

Produktinformation

MSI MPG 272URX - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 3840 x 2160 UHD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MPG 272URX QD-OLED
EAN: 4711377275460
Varenr.: 1002916514
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" MSI MPG 272URX - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 98W USB-C
6.635 kr
Til butik
26.5" MSI MPG 272URX - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 98W USB-C billede

Produktinformation

MSI MPG 272URX QD-OLED monitor kombinerer OLED-kontrast og Quantum Dot-farver for levende billeder og leverer ultra-hurtig ydeevne til kompetitivt gameplay og kreative arbejdsgange. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 98W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: NVIDIA G-SYNC Compatible; USB 3.2 Gen 1 hub; 98W USB-C Power Delivery; DisplayHDR 400 True Black; 0.03 ms responstid; Adaptive-Sync Dybe sorte, høj lysstyrke og hurtig responstid sikrer jævn bevægelse og præcis farvegengivelse til både hurtig gaming og detaljeret kreativt arbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: MPG 272URX QD-OLED
EAN: 4711377275460
Varenr.: 3383204
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG 272URX 27" 4K QD‑OLED gaming skærm - 240 Hz, HDMI/DP/USB‑C
-22%7.199 kr
Før 9.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MPG 272URX 27" 4K QD‑OLED gaming skærm - 240 Hz, HDMI/DP/USB‑C billede

Produktinformation

MSI MPG 272URX - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 3840 x 2160 UHD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-CGenereltAdaptive-Sync teknologi: NVIDIA G-SYNC CompatibleDiagonal størrelse: 27"Egenskaber: Adaptive-Sync teknologirammeløst kantdesignbilledformatkontrolMSI Mystic Light5-vejsjoystickDelta E≤2 farvenøjagtighedVariable refresh rate (VRR)Smart Cross Hairkonsoltilstandbrugerdefineret kølelegemeKVMVESA Certified ClearMR 13000OLED Care 2.0Auto low latency mode (ALLM)AI Vision3. generations QD-OLED teknologiEL GEN 3 teknologi5-lags tandem OLED panelEnergiklasse: Klasse GEnergiklasse (HDR): Klasse GFarve support: 1,074 milliarder farver (10-bit)Farvespektrum: 100 % sRGB (CIE 1976 overlap)100 % sRGB (CIE 1931 overlap)100 % Rec 709 (CIE 1976 overlap)100 % Rec 709 (CIE 1931 overlap)99 % DCI-P3 (CIE 1976 overlap)94 % Adobe RGB (CIE 1931 overlap)120.5% NTSC (CIE 1976 area percentage)93.8% NTSC (CIE 1976 overlap)103.6% NTSC (CIE 1931 area percentage)91.5% NTSC (CIE 1931 overlap)138.2% sRGB (CIE 1976 area percentage)146.2% sRGB (CIE 1931 area percentage)118.4% Adobe RGB (CIE 1976 area percentage)97.5% Adobe RGB (CIE 1976 overlap)Formatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-certificering: DisplayHDR 400 True BlackIndbygget udstyr: USB 3.2 Gen 1 hubKont...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 12.41g
EAN: 4711377275460
Varenr.: 2134000
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG 272URX 27" 4K QD‑OLED gaming skærm - 240 Hz, HDMI/DP/USB‑C
-22%7.219 kr
Før 9.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 27" 4K gamingskærm MPG272URX
7.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.430 kr6.430 krKøb
2Proshop DK6.635 kr6.635 krKøb
3Boligcenter DK7.199 kr7.199 krKøb
4Vivas DK7.219 kr7.269 krKøb
5Komplett DK7.990 kr7.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.178 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 7.989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.001 kr.

Den nuværende pris på 6.430 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for MSI MPG 272URX 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20266.430 kr531 kr (9%)
30. maj 20265.899 kr681 kr (13%)
28. maj 20265.218 kr14 kr (0%)
27. maj 20265.204 kr26 kr (1%)
22. maj 20265.178 kr836 kr (14%)
21. maj 20266.014 kr17 kr (0%)
19. maj 20266.031 kr1 kr (0%)
18. maj 20266.032 kr2 kr (0%)
17. maj 20266.030 kr3 kr (0%)
16. maj 20266.027 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret