Gå til hovedindhold

MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm

MSIComputer – tilbehørEAN: 4711377157759
Pris fra 5.107 krtil 7.290 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.183 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.999 kr 11. apr.

Sammenlign priser på MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5107 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm
5.107 kr
Til butik
MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm billede

Produktinformation

MSI MPG 271QRX QD-OLED - OLED-monitor - 26.5" - 2560 x 1440 WQHD @ 360 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - metallisk sort

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MPG 271QRX QD-OLED
EAN: 4711377157759
Varenr.: 1001813726
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" MSI MPG 271QRX QD-OLED - 2560x1440 (QHD) - 360Hz - QD-OLED
5.418 kr
Til butik
26.5" MSI MPG 271QRX QD-OLED - 2560x1440 (QHD) - 360Hz - QD-OLED billede

Produktinformation

MSI MPG 271QRX QD-OLED gaming monitor leverer ultrahurtig ydeevne og levende farver til konkurrencedygtigt og fordybende gameplay på et næste generationers QD-OLED-panel. Størrelse: 26.5" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 360Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI 2.1, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: QD-OLED-panel; 0.03 ms GtG responstid; DisplayHDR True Black 400; ClearMR 13000; OLED Care 2.0; HDMI 2.1 48Gbps Lav latenstid, høj dynamisk rækkevidde og konsolvenlige HDMI-funktioner sikrer glatte billeder og præcis kontrol til hurtige spil og detaljeret indholdsskabelse.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: MPG 271QRX QD-OLED
EAN: 4711377157759
Varenr.: 3261116
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG 271QRX QD‑OLED 27" gaming-skærm - WQHD 2560 × 1440, 360 Hz
-3%5.699 kr
Før 5.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MPG 271QRX QD‑OLED 27" gaming-skærm - WQHD 2560 × 1440, 360 Hz billede

Produktinformation

Fordele ved QD‑OLED gaming-skærmFå en flydende og farvestærk spiloplevelse med QD‑OLED-panelet og WQHD-opløsning på 2.560 × 1.440. Den høje opdateringsfrekvens på 360 Hz og 1 ms respons (GTG) giver smidige bevægelser i hurtige titler. Den flade 26,5" skærm med 1000R-krumningsklassificering, antirefleksoverflade og brede betragtningsvinkler gør den komfortabel ved lange sessioner.Designet til performanceSkærmen er rammeløs på kanterne for maksimal fordybelse og matcher ethvert setup i sort. Med VESA Adaptive Sync, AMD FreeSync-understøttelse og HDR-teknologien DisplayHDR 400 True Black får du dybe sorte niveauer, høj kontrast og jævn synkronisering. Indbygget USB‑hub (2× USB‑A, 1× USB‑C med DisplayPort Alt Mode og 1× USB‑B upstream), 2× HDMI 2.1 samt DisplayPort 1.4a gør tilslutningen enkel til både pc og konsoller.Fleksibel ergonomiTilpas stillingen med højdejustering (op til 11 cm), tilt, drejning og pivot. VESA 100 × 100 mm giver mulighed for væg- eller armmontering. Kensington-låseslot hjælper med fysisk sikring.Skærmstørrelse: 67,3 cm (26,5")Opløsning: 2.560 × 1.440 (WQHD), 16:9Panel: QD‑OLED, antirefleks, 1,07 mia. farverOpdateringsfrekvens: 360 Hz, responstid: 1 ms (GTG)Kontrastforhold: 1.500.000:1 (typ.), dynamisk 100.000.000:1HDR: Understøttet – DisplayHDR 400 True BlackSynkronisering: VESA Adaptive Sync, AMD FreeSyncBetrachtning: 178°/178°Tilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4a, USB‑hub (2× USB‑A, 1× USB‑C DP Alt Mode, 1× USB‑B upstream), 3,5 mm hovedtelefonudgangErgonomi: Højde, tilt −5° til 15°, drej −30°/30°, pivot −90°/90°Montering: VESA 100 × 100 mmStrøm: Intern forsyning, standby 0,5 W, fra 0,3 WMål med stander: B 61,0 × H 42,2 × D 24,2 cm; vægt 8,3 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 15.82g
EAN: 4711377157759
Varenr.: 2141733
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG 271QRX QD‑OLED 27" gaming-skærm - WQHD 2560 × 1440, 360 Hz
-3%5.719 kr
Før 5.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm
6.089 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI 27" gamingskærm MPG 271QRX
7.290 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.107 kr5.107 krKøb
2Proshop DK5.418 kr5.418 krKøb
3Boligcenter DK5.699 kr5.699 krKøb
4Vivas DK5.719 kr5.908 krKøb
5Ultrashop6.089 kr6.089 krKøb
6Komplett DK7.290 kr7.290 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 4.909 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 5.512 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.312 kr.

Den nuværende pris på 5.107 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for MSI MPG 271QRX QD-OLED 26.5" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 360Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.107 kr2 kr (0%)
27. maj 20265.109 kr288 kr (5%)
24. maj 20265.397 kr3 kr (0%)
23. maj 20265.394 kr4 kr (0%)
22. maj 20265.398 kr49 kr (1%)
19. maj 20265.447 kr1 kr (0%)
5. maj 20265.446 kr377 kr (7%)
2. maj 20265.069 kr70 kr (1%)
11. apr. 20264.999 kr448 kr (8%)
8. apr. 20265.447 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret