Gå til hovedindhold

MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377260787
Pris fra 5.107 krtil 6.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.312 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5107 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
5.107 kr
Til butik
MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Marvell AQC113CS-B1-C 10 Gigabit netværk (LAN), Intel Killer BE1750x WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), (8-kanaler)MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: MEG Z890 ACE
EAN: 4711377260787
Varenr.: 3303419
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MEG Z890 ACE
5.249 kr
Til butik
MSI MEG Z890 ACE billede

Produktinformation

MSI MEG Z890 ACE - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 10 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E22-001R
EAN: 4711377260787
Varenr.: 1002553094
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI MEG Z890 ACE - Intel Z890, LGA 1851, ATX
-12%6.399 kr
Før 7.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI MEG Z890 ACE - Intel Z890, LGA 1851, ATX billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og high-end PCMSI MEG Z890 ACE er skabt til entusiasten, der vil bygge en stærk og fremtidssikret PC. Med Intel Z890-chipset, LGA 1851 (Socket V1) og support til de nyeste Intel Core Ultra (Series 2) processorer får du et stabilt fundament til krævende spil, streaming og kreativt arbejde. ATX-formfaktoren giver masser af udvidelsesmuligheder, og den mørke, eksklusive finish prydet med dragemotiver skaber et gennemført look i kabinettet.Hurtig hukommelse, lyd og netværkBundkortet understøtter DDR5-hukommelse op til 256 GB og hastigheder op til 9.200 MHz, så din PC reagerer lynhurtigt. Realtek ALC4082 leverer 7.1-lyd til spil og medier, mens Killer Wi‑Fi 7 BE1750 og 10 Gigabit Ethernet sikrer ekstremt hurtige forbindelser - perfekt til e-sport og store downloads. Du får desuden fem M.2-slots og RAID-understøttelse, så både opstart og filoverførsler går stærkt.Chipset: Intel Z890Processor-sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Kompatibel processorserie: Intel Core Ultra (Series 2)Formfaktor: ATXHukommelse: 4× DIMM DDR5, dual-channel, op til 256 GB, op til 9.200 MHzLyd: Realtek ALC4082, 7.1-kanalerNetværk: 10 Gigabit Ethernet, Wi‑Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5,4WLAN-controller: Killer Wi‑Fi 7 BE1750Lager: 5× M.2 (M-key), 4× SATA III, RAID 0/5/10Udvidelse: 3× PCI Express x16Bagpanel: 2× Thunderbolt, 1× HDMI 2.1, 2× USB-C (Gen 1), 11× USB-A (Gen 1), 1× RJ‑45Interne headers: 4× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 2, 4× USB 2.0Mål: Bredde 24,38 cm × Dybde 30,48 cmOperativsystem: Windows 11 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 3.58g
EAN: 4711377260787
Varenr.: 1910657
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI MEG Z890 ACE - Intel Z890, LGA 1851, ATX
-12%6.419 kr
Før 7.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.107 kr5.107 krKøb
2CompuMail DK5.249 kr5.249 krKøb
3Boligcenter DK6.399 kr6.399 krKøb
4Vivas DK6.419 kr6.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.107 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 5.494 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.326 kr.

Den nuværende pris på 5.107 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for MSI MEG Z890 ACE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20265.107 kr15 kr (0%)
30. maj 20265.122 kr10 kr (0%)
27. maj 20265.112 kr3 kr (0%)
26. maj 20265.109 kr6 kr (0%)
22. maj 20265.115 kr12 kr (0%)
21. maj 20265.127 kr122 kr (2%)
28. mar. 20265.249 kr155 kr (3%)
27. mar. 20265.404 kr13 kr (0%)
26. mar. 20265.391 kr8 kr (0%)
25. mar. 20265.399 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret