Gå til hovedindhold

MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIEAN: 4711377414968
Pris fra 5.609 krtil 6.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 910 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.432 kr 29. mar.

Sammenlign priser på MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5609 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MEG X870E ACE MAX ATX Socket AM5 AMD X870E
5.609 kr
Til butik
MSI MEG X870E ACE MAX ATX Socket AM5 AMD X870E billede

Produktinformation

MSI MEG X870E ACE MAX - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E85-001R
EAN: 4711377414968
Varenr.: 1003864806
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
5.767 kr
Til butik
MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, Socket AM5, AMD X870E Chipset, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 7E85-001R
EAN: 4711377414968
Varenr.: 3466503
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MEG X870E ACE MAX - AM5 ATX bundkort med Wi‑Fi 7
6.499 kr
Til butik
MSI MEG X870E ACE MAX - AM5 ATX bundkort med Wi‑Fi 7 billede

Produktinformation

Kraftfuldt AM5 bundkort til gaming og entusiast-pcMSI MEG X870E ACE MAX er et avanceret ATX bundkort til dig, der bygger en kraftig stationær pc. Det understøtter AMD Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serien på Socket AM5 og leverer moderne tilslutninger, hurtig lagring og stabil strømforsyning. Med integreret netværk med Wi‑Fi 7 og 5 Gigabit Ethernet er du klar til både trådløst og kablet high‑speed netværk.Høj ydeevne og fleksibel udvidelseBundkortet bruger AMD X870E-chipsettet og DDR5-hukommelse i dual-channel op til 256 GB og op til 9.000 MHz (OC). Du får fem M.2-pladser (PCIe 5.0/4.0) og fire SATA III-porte, så hurtige SSD’er og store HDD’er kan kombineres, inkl. RAID 0/1/10. Til grafikkort og expansionskort er der PCI Express x16-slots i Gen 5, Gen 4 og Gen 3. Bagpanelet byder på to USB4 Gen 2x2 samt flere USB 3.2-porte og HDMI 2.1, så eksterne enheder og skærme nemt kan kobles på.Byg stabilt og nemtPC‑sundhed kan overvåges for blæser, CPU, temperatur og spænding, og UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel. Lyd i 7.1-kanaler giver et solidt fundament til spil og medier, mens sorte, elegante køledæksler pryder designet.Chipset: AMD X870EProcessor-sokkel: AM5 (Ryzen 7000/8000/9000-serien)Formfaktor: ATXHukommelse: DDR5, 4× DIMM, op til 256 GB, op til 9.000 MHz, dual‑channel, Non‑ECCGrafik: Ingen onboard grafikkortLagring: 5× M.2 (PCIe 5.0/4.0), 4× SATA III; RAID 0/1/10Udvidelsespladser: PCIe x16 Gen 5 ×1, Gen 4 ×1, Gen 3 ×1Netværk: Wi‑Fi 7, Bluetooth 5,4, 5 Gigabit EthernetBagpanel: 2× USB4 Gen 2x2, 2× USB‑C 3.2 Gen 2, 9× USB‑A 3.2 Gen 2, HDMI 2.1, S/PDIF, mic‑ind, 1× RJ‑45Interne I/O: 4× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 2 header, 4× USB 2.0, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, CPU‑fanLyd: 7.1‑kanalerBIOS: UEFI AMI, 512 Mbit; SMBIOS 3.7; ACPI 6.4Understøttet OS: Windows 11 x64<...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 0.17g
EAN: 4711377414968
Varenr.: 2168544
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MEG X870E ACE MAX - AM5 ATX bundkort med Wi‑Fi 7
6.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.609 kr5.609 krKøb
2Proshop DK5.767 kr5.767 krKøb
3Boligcenter DK6.499 kr6.499 krKøb
4Vivas DK6.519 kr6.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 66 dage. Laveste pris i perioden er 5.432 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 5.647 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.580 kr.

Den nuværende pris på 5.609 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for MSI MEG X870E ACE MAX - motherboard - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20265.609 kr2 kr (0%)
15. maj 20265.607 kr9 kr (0%)
14. maj 20265.598 kr8 kr (0%)
13. maj 20265.590 kr1 kr (0%)
12. maj 20265.589 kr15 kr (0%)
9. maj 20265.604 kr5 kr (0%)
25. apr. 20265.609 kr15 kr (0%)
24. apr. 20265.594 kr16 kr (0%)
22. apr. 20265.578 kr1 kr (0%)
20. apr. 20265.579 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret