Gå til hovedindhold

MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377297783
Pris fra 1.178 krtil 1.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 341 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.002 kr 14. mar.

Sammenlign priser på MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1178 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.178 kr
Til butik
MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A850GLS PCIE5
EAN: 4711377297783
Varenr.: 3403703
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A850GLS PCIE5 unit 850 W 80 PLUS Gold
1.190 kr
Til butik
MSI MAG A850GLS PCIE5 unit 850 W 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

MSI MAG A850GLS PCIE5. Total effekt: 850 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 1870 W. Motherboard, strømstik: 24-pin ATX, Kabeltype: Fuldt modulær. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Gold. Produktfarve: Sort, Ventilator diameter: 13,5 cm, Antal blæsere: 1 blæser(e). Bredde: 150 mm, Dybde: 150 mm, Højde: 86 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZPIY11-CE0
EAN: 4711377297783
Varenr.: 1003433644
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 850 W - MSI MAG A850GLS PCIe 5, fuldt modulær, sort
1.499 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 850 W - MSI MAG A850GLS PCIe 5, fuldt modulær, sort billede

Produktinformation

Stabil strøm til din gaming-pcMSI MAG A850GLS er en kraftig ATX strømforsyning på 850 W designet til stationære pc’er, hvor der stilles krav til pålidelighed og ren strøm. Med 80 PLUS Gold-effektivitet og aktiv PFC udnytter den energien effektivt og leverer stabile spændinger - ideelt til gaming, kreativt arbejde og højtydende komponenter.Fleksibel installation og moderne tilslutningerDen fuldt modulære kabelføring gør det let at bygge pænt og optimere luftflow. Du får brede tilslutningsmuligheder med bl.a. 24-pin ATX, to EPS (4+4-pin), fire PCIe (6+2-pin), én 16-pin PCIe til nyere grafikkort, otte SATA og tre Molex.Kølig og lydsvag driftEn 13,5 cm FDB-blæser sørger for effektiv og stabil køling. Beskyttelser som overstrøm, overspænding, under-spænding, kortslutning og ind-/udfaldsbeskyttelse giver tryghed i hverdagen.Formfaktor: ATXFormål: PCTotal effekt: 850 WSpidseffekt: 1.870 WEffektivitet: 90 %, 80 PLUS GoldAC-indgang: 100 – 240 V, 47 – 63 HzPFC-type: AktivKabelføring: Fuldt modulærTilslutninger: 1 × 24-pin ATX, 2 × EPS 4+4-pin, 4 × PCIe 6+2-pin, 1 × PCIe 16-pin, 8 × SATA, 3 × MolexBlæser: 1 × 13,5 cm, FDB-lejeMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 15,0 cmBeskyttelser: Over power, over/under spænding, kortslutning, overcharge, ingen belastning, SIPPakketype: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.76g
EAN: 4711377297783
Varenr.: 1975485
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 850 W - MSI MAG A850GLS PCIe 5, fuldt modulær, sort
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.178 kr1.178 krKøb
2CompuMail DK1.190 kr1.190 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 170 dage. Laveste pris i perioden er 944 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 1.187 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.061 kr.

Den nuværende pris på 1.178 kr er 11% over normalprisen. Der er registreret 36 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for MSI MAG A850GLS PCIE5 Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 20261.178 kr9 kr (1%)
9. apr. 20261.187 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.186 kr8 kr (1%)
3. apr. 20261.178 kr8 kr (1%)
2. apr. 20261.186 kr8 kr (1%)
27. mar. 20261.178 kr18 kr (2%)
26. mar. 20261.160 kr18 kr (2%)
24. mar. 20261.178 kr19 kr (2%)
23. mar. 20261.159 kr19 kr (2%)
19. mar. 20261.178 kr175 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret