Gå til hovedindhold

MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377292290
Pris fra 776 krtil 1.149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 373 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 776 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
776 kr
Til butik
MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, fluid dynamic lejekabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 300 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 1 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A650GLS PCIE5
EAN: 4711377292290
Varenr.: 3403700
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI Netzteil MAG A650GLS PCIE5 650Watt
802 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG A650GLS PCIe 5 strømforsyning 650 W - ATX, fuldmodulær, sort
1.129 kr
Til butik
MSI MAG A650GLS PCIe 5 strømforsyning 650 W - ATX, fuldmodulær, sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til gaming-pcMSI MAG A650GLS leverer 650 W stabil effekt til din PC og er skabt til pålidelig drift i gaming- og performancebyg. Den fuldmodulære opbygning gør kabelhåndteringen nem og ryddelig, mens en 13,5 cm blæser med FDB-leje sikrer effektiv køling. Certificeringen 80 PLUS Gold med op til 90% effektivitet hjælper med at udnytte strømmen bedre.Fleksible tilslutninger og moderne standarderStrømforsyningen kommer med 24-pin ATX til bundkort, to CPU/EPS 4+4-pin, to 6+2-pin PCIe samt én 16-pin PCIe (12V-2x6). Derudover får du fem SATA-stik og to Molex til ekstra udstyr. Aktiv PFC og omfattende beskyttelser mod kortslutning, over-/undervoltage og overspænding giver tryg drift i hverdagen.Formfaktor: ATXSamlet effekt: 650 WEffektivitet: 80 PLUS Gold, op til 90%Indgangsspænding: 100 – 240 V, 50/60 HzFuldmodulær kabelføringBlæser: 1 × 13,5 cm, FDB-lejeMål: H × B × D: 8,6 × 15 × 15 cmTilslutninger: 1 × 24-pin ATX, 2 × EPS 4+4-pin, 2 × PCIe 6+2-pin, 1 × PCIe 16-pin (12V-2x6), 5 × SATA, 2 × MolexBeskyttelser: Kortslutning, over-/undervoltage, overstrøm/overeffekt, SIP, no-loadPeak power: 1.430 W...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.78g
EAN: 4711377292290
Varenr.: 2121574
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG A650GLS PCIe 5 strømforsyning 650 W - ATX, fuldmodulær, sort
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK776 kr815 krKøb
2CompuMail DK802 kr802 krKøb
3Boligcenter DK1.129 kr1.129 krKøb
4Vivas DK1.149 kr1.228 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 175 dage. Laveste pris i perioden er 748 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 911 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 815 kr.

Den nuværende pris på 776 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for MSI MAG A650GLS PCIE5 Strømforsyning - 650 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026776 kr13 kr (2%)
13. apr. 2026789 kr13 kr (2%)
10. apr. 2026802 kr21 kr (3%)
3. apr. 2026823 kr17 kr (2%)
2. apr. 2026806 kr17 kr (2%)
3. mar. 2026823 kr70 kr (8%)
22. feb. 2026893 kr8 kr (1%)
20. feb. 2026901 kr10 kr (1%)
17. feb. 2026911 kr1 kr (0%)
10. feb. 2026910 kr111 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret