Gå til hovedindhold

MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4719072849627
Pris fra 442 krtil 589 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 147 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 370 kr 22. mar.

Sammenlign priser på MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 442 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A650BN 650Watt 80 PLUS Bronze
442 kr
Til butik
MSI MAG A650BN 650Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

MSI MAG A650BN - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 650 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZP2B11-CE0
EAN: 4719072849627
Varenr.: 999584047
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified
473 kr
Til butik
MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Bronze, 120mm blæser Sleeve Bearing leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 5 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, farve: sort, 650 watt

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A650BN
EAN: 4719072849627
Varenr.: 3011079
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning MSI MAG A650BN 650 W ATX (80 Plus Bronze)
-5%569 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning MSI MAG A650BN 650 W ATX (80 Plus Bronze) billede

Produktinformation

Stabil strømforsyning til PC-byggeriMSI MAG A650BN er en 650 W ATX strømforsyning til dig, der vil bygge en driftssikker PC til gaming eller arbejde. Den leverer stabil effekt med aktiv PFC og beskyttelser som OCP, OTP, OVP, OPP og SCP, så dine komponenter er godt sikret under belastning. En 12 cm blæser sørger for effektiv køling, mens det sorte, diskrete design passer pænt ind i de fleste kabinetter.Ydelse og effektivitetMed op til 85 % effektivitet og 80 Plus Bronze-certificering udnyttes strømmen bedre og spildvarmen reduceres. +12 V-skinnen kan levere op til 54 A, hvilket giver solid kapacitet til moderne CPU’er og grafikkort. Strømforsyningen fungerer på 100–240 V og 50–60 Hz, så den er fleksibel i forskellige elmiljøer.Formfaktor: ATXFormål: PCTotal effekt: 650 WEffektivitet: 85 %80 Plus: BronzeAktiv PFC: JaIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 50 – 60 HzMaks. strøm (+12 V): 54 AMaks. strøm (+3,3 V): 20 AMaks. strøm (−12 V): 0,3 ABeskyttelser: OCP, OTP, OVP, OPP, SCPBlæser: 12 cmFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.08g
EAN: 4719072849627
Varenr.: 1933637
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning MSI MAG A650BN 650 W ATX (80 Plus Bronze)
-5%589 kr
Før 619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK442 kr442 krKøb
2Proshop DK473 kr512 krKøb
3Boligcenter DK569 kr569 krKøb
4Vivas DK589 kr668 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified i 173 dage. Laveste pris i perioden er 370 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 473 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 424 kr.

Den nuværende pris på 442 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for MSI MAG A650BN Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026442 kr1 kr (0%)
31. maj 2026443 kr1 kr (0%)
22. maj 2026444 kr1 kr (0%)
20. maj 2026443 kr1 kr (0%)
17. maj 2026444 kr4 kr (1%)
15. maj 2026440 kr1 kr (0%)
14. maj 2026439 kr1 kr (0%)
9. maj 2026438 kr1 kr (0%)
8. maj 2026439 kr3 kr (1%)
7. maj 2026442 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret