Gå til hovedindhold

MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

MSIEAN: 4711377126632
Pris fra 428 krtil 529 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 428 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A550BNL Strømforsyning 550Watt
428 kr
Til butik
MSI MAG A550BNL Strømforsyning 550Watt billede

Produktinformation

MSI MAG A550BNL - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 550 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZPAY11-809
EAN: 4711377126632
Varenr.: 1002877803
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
433 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG A550BNL strømforsyning 550 W - ATX, 80 Plus Bronze
-18%499 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG A550BNL strømforsyning 550 W - ATX, 80 Plus Bronze billede

Produktinformation

MSI MAG A550BNL - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 550 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 3.1/ EPS12VStrømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS BronzeDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX | 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion | 2 x 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 5 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strømEffektivitet: 85%Indgangspænding: AC 100-240 VModulær Kabel Administration: JaNødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 14 A | +5V - 14 A | +12V - 45 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 2.5 AStrømkapacitet: 550 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 V+5Vsb VDiverseEgenskaber: Hydraulisk lejekøleblæserbeskyttelse mod overstrømoverspændingsbeskyttelseDC-DC teknologioverbelastningsbeskyttelsekortslutnings beskyttelseKølesystem: 120 mm ventilatorMedfølgende ledninger: AC-strømkabel | Strøm 24-pin ATX med aftagelig 4-pin sektion kabel 60 cm | Strøm 8 pin EPS12V / strøm 8 pin EPS12V med aftageligt 4 pin ATX12V sektion kabel 60 cm | 2x 8 pin PCI Express strøm med aftagelig 2 pin sektion kabel 60 cm | Strøm 15 pin SATMål og vægt<...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.89g
EAN: 4711377126632
Varenr.: 2095288
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG A550BNL strømforsyning 550 W - ATX, 80 Plus Bronze
-17%519 kr
Før 629 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MAG A550BNL Strømforsyning 550Watt
529 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK428 kr428 krKøb
2Proshop DK433 kr472 krKøb
3Boligcenter DK499 kr499 krKøb
4Vivas DK519 kr588 krKøb
5Ultrashop529 kr529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 168 dage. Laveste pris i perioden er 428 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 433 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 431 kr.

Den nuværende pris på 428 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for MSI MAG A550BNL - power supply - 550 Watt Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026428 kr5 kr (1%)
18. dec. 2025433 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret