Gå til hovedindhold

MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4719072849603
Pris fra 378 krtil 489 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 111 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 284 kr 22. mar.

Sammenlign priser på MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 378 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG A550BN 550Watt 80 PLUS Bronze
378 kr
Til butik
MSI MAG A550BN 550Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

MSI MAG A550BN - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 550 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZP2A11-CE0
EAN: 4719072849603
Varenr.: 999584048
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified
403 kr
Til butik
MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Bronze, 120mm blæser Sleeve Bearing leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 5 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, farve: sort, 550 watt

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MAG A550BN
EAN: 4719072849603
Varenr.: 3011080
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning MSI MAG A550BN 550 W ATX
-15%469 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning MSI MAG A550BN 550 W ATX billede

Produktinformation

Effektiv strømforsyning til din PCMSI MAG A550BN er en solid 550 W ATX strømforsyning til stationære PC’er, der giver stabil effekt til hverdagsbrug og gaming-builds. Med aktiv PFC og en effektivitet på op til 85 % udnyttes strømmen bedre, så din maskine kører stabilt under belastning. En 12 cm blæser sørger for pålidelig køling, mens det sorte design passer diskret ind i de fleste kabinetter.Hvorfor vælge MSI MAG A550BN?Enheden leverer sikker og ensartet strøm via +12 V-skinnen med op til 45,5 A. Den er målrettet PC-brug og beskytter dit system med flere indbyggede sikkerheder: OVP, OCP, OPP, SCP og OTP. Det gør den til et trygt valg, når du samler eller opgraderer din computer inden for kategorien elartikler og strømforsyninger.Formfaktor: ATXTotal effekt: 550 WEffektivitet: 85 %80 PLUS: BronzeBlæser: 12 cmFarve: SortIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 50 – 60 HzAktiv PFC: JaMaks. strøm (+12 V): 45,5 AMaks. strøm (+5 V): 20 AMaks. strøm (+3,3 V): 20 AMaks. strøm (−12 V): 0,3 AFormål: PCBeskyttelser: OVP, OCP, OPP, SCP, OTP...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.1g
EAN: 4719072849603
Varenr.: 1895858
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning MSI MAG A550BN 550 W ATX
-14%489 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK378 kr378 krKøb
2Proshop DK403 kr442 krKøb
3Boligcenter DK469 kr469 krKøb
4Vivas DK489 kr568 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 284 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 364 kr.

Den nuværende pris på 378 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for MSI MAG A550BN Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026378 kr1 kr (0%)
17. maj 2026379 kr1 kr (0%)
16. maj 2026378 kr1 kr (0%)
14. maj 2026379 kr7 kr (2%)
13. maj 2026372 kr8 kr (2%)
12. maj 2026380 kr2 kr (1%)
9. maj 2026382 kr22 kr (6%)
8. maj 2026360 kr1 kr (0%)
6. maj 2026359 kr3 kr (1%)
4. maj 2026362 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret