Gå til hovedindhold

MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz

MSIComputerskærmeEAN: 4711377311304
Pris fra 4.599 krtil 6.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.520 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4599 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
MSI MAG 27" gamingskærm 271QP X28
4.599 kr
Til butik
MSI MAG 27" gamingskærm 271QP X28 billede

Produktinformation

MSI MAG 27" gamingskærm 271QP X28 - 2560x1440 QD-OLED, 280hz, 0,03ms, 1,5m:1, 2xHDMI/DP/USB-C(15w) - Spiludstyr Gamingskærme

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Spiludstyr
Artikel nr.: 9S6-3CF19T-001
EAN: 4711377311304
Varenr.: 1338061
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz
5.380 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MAG 271QP QD‑OLED X28 27" gaming-skærm - WQHD 280 Hz
-2%6.099 kr
Før 6.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MSI MAG 271QP QD‑OLED X28 27" gaming-skærm - WQHD 280 Hz billede

Produktinformation

MSI MAG 271QP QD-OLED X28. Skærm diagonal: 67,3 cm (26.5"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: Wide Quad HD, Skærmteknologi: QD-OLED, Skærmoverflade: Mat, Responstid: 0,03 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: SortDisplay3D: IngenAdobe RGB dækning: 98%Berøringsskærm: IngenBilledformat: 16:9Farveområde: 99,1%HD-type: Wide Quad HDHDR-teknologi (High Dynamic Range): High Dynamic Range (HDR) 400High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaHorisontal scanningsområde: 30 - 460 kHzKontrastforhold (typisk): 150000000:1Maksimal opdateringshastighed: 280 HzMålingstype af responstid: GTG (Gray to Gray)Naturligt aspektforhold: 16:9Paneltype: OLEDPixel pitch: 02292 x 02292 mmResponstid: 0,03 msSkærm diagonal: 67,3 cm (26.5")Skærm diagonal (metrisk): 67,31 cmSkærm form: FladSkærmens lysstyrke (typisk): 250 cd/m²Skærmkrumning: 180 cmSkærmopløsning: 2560 x 1440 pixelSkærmoverflade: MatSkærmteknologi: QD-OLEDsRGB-dækning (typisk): 138,4%Standard for farveskala: DCI-P3Synlig størrelse, horisontal: 59 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,4 cmSynsvinkel, ...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Skærme
Vægt: 11.04g
EAN: 4711377311304
Varenr.: 2055567
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MAG 271QP QD‑OLED X28 27" gaming-skærm - WQHD 280 Hz
-2%6.119 kr
Før 6.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK4.599 kr4.599 krKøb
2CompuMail DK5.380 kr5.380 krKøb
3Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
4Vivas DK6.119 kr6.169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz

PriceData har fulgt prisen på MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz i 144 dage. Laveste pris i perioden er 4.599 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 5.512 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.233 kr.

Den nuværende pris på 4.599 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 2 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for MSI MAG 271QP X28 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. apr. 20264.599 kr781 kr (15%)
10. apr. 20265.380 kr132 kr (2%)
16. jan. 20265.512 kr70 kr (1%)
11. jan. 20265.442 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret