Gå til hovedindhold

MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort

MSIVideokort og -adaptereEAN: 4711377265591
Pris fra 1.713 krtil 2.039 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.676 kr 18. mar.

Sammenlign priser på MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1713 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
1.713 kr
Til butik
MSI NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E 6G OC - Grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 2 x HDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: RTX 3050 VENTUS 2X E 6G OC
EAN: 4711377265591
Varenr.: 1002556731
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI RTX 3050 6GB VENTUS 2E E OC GDDR6 Grafikkort - GEEKD.dk
1.746 kr
Til butik
MSI RTX 3050 6GB VENTUS 2E E OC GDDR6 Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Drømmer du om flydende FPS i dine yndlingsspil uden komplicerede strømkabler? MSI RTX 3050 6GB VENTUS 2E E OC GDDR6 er dit perfekte indgangsticket til ægte gaming-performance. Dette kompakte kraftværk leverer solid 1080p gaming og passer i næsten alle sys...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711377265591
Varenr.: 51618037465424
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X E 6G OC
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grafikkort MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X E 6G OC billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til gamingMSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X E 6G OC giver dig et stærkt spring ind i moderne gaming og kreativt arbejde. Med GeForce RTX 3050 grafikprocessoren, 6 GB GDDR6 hukommelse og aktiv køling med to blæsere får du et stabilt og responsivt setup til hverdagens spil og programmer. Kortet er skabt til brugere, der ønsker en velafbalanceret løsning til populære titler og krav om skarp billedkvalitet.Solid ydeevne og tilslutningerDen diskrete hukommelse på 6 GB og en datahastighed på 14 Gbit/s arbejder sammen med en 192-bit bus for at levere smidig grafik. Du får fleksible tilslutninger med 2 × HDMI og 1 × DisplayPort, så flere skærme er nemt at sætte op. Kortet benytter PCI Express 4.0 og understøtter en maksimal opløsning på 7.680 × 4.320 pixels, så din opsætning er klar til skarpe billeder i høj opløsning.Designet til effektiv kølingVentus 2X E-designet har to blæsere og aktiv køling, der hjælper med at holde temperaturen nede under belastning. Det sorte, enkle udtryk passer ind i de fleste kabinetter.Grafikprocessor: GeForce RTX 3050Hukommelse: 6 GB GDDR6Datahastighed: 14 Gbit/sHukommelsesbus: 192 bitMaks. opløsning: 7.680 × 4.320 pixelsInterface: PCI Express 4.0Videoporte: 2 × HDMI, 1 × DisplayPortKøling: Aktiv, 2 blæsereFarve: SortMål (H × L × D): 13,39 × 27,99 × 4,93 cmVægt: 0,933 kgTV-tuner: NejDual Link DVI: NejPakning: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.68g
EAN: 4711377265591
Varenr.: 1901509
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X E 6G OC
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.038 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
2.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.713 kr1.713 krKøb
2Geekd1.746 kr1.746 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
5Proshop DK2.038 kr2.038 krKøb
6Ultrashop2.039 kr2.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.473 kr (registreret d. 11. januar 2026), højeste er 1.867 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.666 kr.

Den nuværende pris på 1.713 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X E OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.713 kr33 kr (2%)
30. maj 20261.746 kr73 kr (4%)
17. maj 20261.819 kr73 kr (4%)
16. maj 20261.746 kr73 kr (4%)
15. maj 20261.819 kr26 kr (1%)
14. maj 20261.845 kr22 kr (1%)
13. maj 20261.867 kr30 kr (2%)
6. maj 20261.837 kr132 kr (8%)
29. apr. 20261.705 kr3 kr (0%)
28. apr. 20261.702 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret