Gå til hovedindhold

ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort

AsusVideokort og -adaptereEAN: 4711387515259
Pris fra 1.950 krtil 2.640 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 690 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.780 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1950 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort
1.950 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 3050 Overclocked (Core clock 1040 MHz / Boost clock 1537 MHz), 2304 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 3, 6GB GDDR6 (Memory clock 14 GHz) - 96-bit, PCI-Express 4.0 x16, 1 x DisplayPort 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / DVI-D tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 182mm, PCI-Port bredde: 2 slots, ASUS Low Profile low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: RTX3050-O6G-LP-BRK...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0KQ0-M0NA00
EAN: 4711387515259
Varenr.: 3235799
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
2.189 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS GeForce RTX 3050 LP BRK 6GB OC Edition Oplev kraften og ydeevnen fra ASUS GeForce RTX 3050 LP BRK 6GB OC Edition, der er designet til at levere en fantastisk gamingoplevelse. Udstyret med 6GB GDDR6 hukommelse og NVIDIA's avancerede Ampere-arkitektur,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387515259
Varenr.: 95972
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 3050 6GB Low-Profile OC Grafikkort - GEEKD.dk
2.199 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 3050 6GB Low-Profile OC Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Maksimal gaming i minimal plads - uden ekstra strømkrav! 🎮 Drømmer du om at opgradere din kompakte gaming-rig uden at skulle investere i ny strømforsyning? ASUS GeForce RTX 3050 6GB Low-Profile OC giver dig moderne gaming-power, der kører direkte fra...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387515259
Varenr.: 51247856648528
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS GeForce RTX 3050 LP BRK OC Edition 6 GB GDDR6
-8%2.399 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS GeForce RTX 3050 LP BRK OC Edition 6 GB GDDR6
-8%2.419 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS GeForce RTX 3050 LP BRK 6GB 6GB OC Edition
2.640 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.950 kr1.950 krKøb
2Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb
3Geekd2.199 kr2.199 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb
6Teknikproffset DK2.640 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.440 kr (registreret d. 30. december 2025), højeste er 1.950 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.535 kr.

Den nuværende pris på 1.950 kr er 27% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for ASUS GeForce RTX 3050 Low Profile OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.950 kr170 kr (10%)
11. apr. 20261.780 kr62 kr (4%)
17. feb. 20261.718 kr4 kr (0%)
10. feb. 20261.714 kr4 kr (0%)
9. feb. 20261.710 kr39 kr (2%)
5. feb. 20261.671 kr49 kr (3%)
4. feb. 20261.622 kr82 kr (5%)
22. jan. 20261.540 kr25 kr (2%)
21. jan. 20261.515 kr12 kr (1%)
20. jan. 20261.503 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret