Gå til hovedindhold

MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

MSIBundkortEAN: 4711377286589
Pris fra 1.033 krtil 1.399 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 366 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 888 kr 26. apr.

Sammenlign priser på MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1033 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B840 GAMING PLUS WIFI ATX Socket AM5 AMD B840
1.033 kr
Til butik
MSI B840 GAMING PLUS WIFI ATX Socket AM5 AMD B840 billede

Produktinformation

MSI B840 GAMING PLUS WIFI - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2x1, USB 2.0 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) - Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E57-002R
EAN: 4711377286589
Varenr.: 1002912465
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.069 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B840 GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.069 kr
Til butik
MSI B840 GAMING PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B840 GAMING PLUS WIFI
EAN: 4711377286589
Varenr.: 3331282
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI B840 GAMING PLUS WIFI ATX Socket AM5 AMD B840
1.279 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI B840 Gaming Plus WiFi - AMD B840, Socket AM5, ATX
-2%1.379 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI B840 Gaming Plus WiFi - AMD B840, Socket AM5, ATX
-2%1.399 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.033 kr1.033 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.069 kr1.069 krKøb
3Proshop DK1.069 kr1.069 krKøb
4Ultrashop1.279 kr1.279 krKøb
5Boligcenter DK1.379 kr1.379 krKøb
6Vivas DK1.399 kr1.478 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 140 dage. Laveste pris i perioden er 888 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 1.219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.078 kr.

Den nuværende pris på 1.033 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for MSI B840 GAMING PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.033 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.034 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.037 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.038 kr15 kr (1%)
28. maj 20261.023 kr16 kr (2%)
25. maj 20261.039 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.037 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.039 kr4 kr (0%)
20. maj 20261.035 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.037 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret