Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331876937
Pris fra 1.087 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 532 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 973 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1087 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B840 Gaming X WF6E ATX AM5
1.087 kr
Til butik
Gigabyte B840 Gaming X WF6E ATX AM5 billede

Produktinformation

Gigabyte B840 Gaming X WF6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB 2.0  - Bluetooth, Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B840 GAMING X WF6E
EAN: 4719331876937
Varenr.: 1003629391
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.118 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B840 GAMING X WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.202 kr
Til butik
GIGABYTE B840 GAMING X WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B840 GAMING X WF6E
EAN: 4719331876937
Varenr.: 3414736
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B840 Gaming X WF6E ATX AM5
1.259 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B840 Gaming X WiFi 6E bundkort - AMD AM5, DDR5 op til 7.600 MHz (OC), 2x PCIe 4.0 + 1x PCIe 3.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B840 Gaming X WiFi 6E bundkort - AMD AM5, DDR5 op til 7.600 MHz (OC), 2x PCIe 4.0 + 1x PCIe 3.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.087 kr1.087 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.118 kr1.118 krKøb
3Proshop DK1.202 kr1.202 krKøb
4Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 923 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 1.339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.145 kr.

Den nuværende pris på 1.087 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Gigabyte B840 GAMING X WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.087 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.079 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.087 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.079 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.087 kr6 kr (1%)
20. maj 20261.081 kr6 kr (1%)
19. maj 20261.087 kr97 kr (10%)
9. maj 2026990 kr101 kr (9%)
8. maj 20261.091 kr9 kr (1%)
7. maj 20261.100 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret