Gå til hovedindhold

Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn)

MotorolaMobiltelefonerEAN: 0840023281266
Pris fra 1.131 krtil 1.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 568 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.048 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1131 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Motorola Moto G15 Power 6.72" 256GB Iguana grøn
1.131 kr
Til butik
Motorola Moto G15 Power 6.72" 256GB Iguana grøn billede

Produktinformation

Motorola Moto G15 Power - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - microSD slot - LCD-skærm - 6.72" - 2400 x 1080 pixels (60 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP, 5 MP - front camera 8 MP - iguana grøn

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PB6G0002PL
EAN: 0840023281266
Varenr.: 1002950962
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn)
-4%1.169 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) billede

Produktinformation

Stærk Android-smartphone med lang batteritidMotorola moto g15 power er til dig, der vil have en pålidelig Android mobiltelefon med stor skærm, masser af plads og god ydeevne i hverdagen. Den 6,72" FHD+ LCD-skærm med HDR10 giver klare billeder, mens de stereo-højttalere med Dolby Atmos leverer en mere omsluttende lyd. Det store 6.000 mAh batteri og hurtig Turbo Charge gør, at du kan streame, spille og surfe længere mellem opladningerne.Kamera og underholdningTag detaljerede billeder med 50 MP hovedkamera, og få mere med i motivet via 5 MP ultravidvinkel. 8 MP frontkameraet sørger for skarpe selfies. Optag i op til 1080p og brug funktioner som nattilstand, portræt, panorama, slowmotion og timelapse for kreative resultater.Design, ydeevne og forbindelseTelefonen kommer i et grønt design med vandafvisende IP54-beskyttelse og bagside i kunstlæder for et behageligt greb. Mediatek Helio G81 Extreme octa-core processor, 8 GB RAM og 256 GB lager (udvidbart med MicroSD op til 1 TB) giver plads og kraft til apps og spil. Dual SIM, NFC, Bluetooth 5.4, Wi‑Fi 5 og 3,5 mm jack sikrer fleksibel tilslutning. Oplad via USB‑C (op til 30 W). Sikkerheden håndteres af fingeraftrykslæser og ansigtsgenkendelse. Kører Android 15 med Google Assistant.Skærm: 6,72" FHD+ (2.400 × 1.080), 60 Hz, HDR10, 391 ppiProcessor: Mediatek Helio G81 Extreme, 8 kerner, 2,0 GHzHukommelse: 8 GB LPDDR4X RAMLagerplads: 256 GB, MicroSD op til 1 TBKamera bag: 50 MP f/1,8 + 5 MP f/2,4 (dual), LED-blitzKamera foran: 8 MP f/2,0Video: Op til 1.920 × 1.080 @ 30 fpsLyd: Stereo, Dolby Atmos, FM-radioNetværk: 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE, Dual SIM (NanoSIM)Trådløst: Wi‑Fi 5, Bluetooth 5.4, NFCNavigation: GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, A‑GPS, elektronisk kompasPorte: USB‑C (USB 2.0), 3,5 mm hovedtelefonudgangBatteri:...

Produktspecifikationer

Mærke: Motorola
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.35g
EAN: 0840023281266
Varenr.: 1909709
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn)
-4%1.189 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) billede

Produktinformation

Stærk Android-smartphone med lang batteritidMotorola moto g15 power er til dig, der vil have en pålidelig Android mobiltelefon med stor skærm, masser af plads og god ydeevne i hverdagen. Den 6,72" FHD+ LCD-skærm med HDR10 giver klare billeder, mens de stereo-højttalere med Dolby Atmos leverer en mere omsluttende lyd. Det store 6.000 mAh batteri og hurtig Turbo Charge gør, at du kan streame, spille og surfe længere mellem opladningerne.Kamera og underholdningTag detaljerede billeder med 50 MP hovedkamera, og få mere med i motivet via 5 MP ultravidvinkel. 8 MP frontkameraet sørger for skarpe selfies. Optag i op til 1080p og brug funktioner som nattilstand, portræt, panorama, slowmotion og timelapse for kreative resultater.Design, ydeevne og forbindelseTelefonen kommer i et grønt design med vandafvisende IP54-beskyttelse og bagside i kunstlæder for et behageligt greb. Mediatek Helio G81 Extreme octa-core processor, 8 GB RAM og 256 GB lager (udvidbart med MicroSD op til 1 TB) giver plads og kraft til apps og spil. Dual SIM, NFC, Bluetooth 5.4, Wi‑Fi 5 og 3,5 mm jack sikrer fleksibel tilslutning. Oplad via USB‑C (op til 30 W). Sikkerheden håndteres af fingeraftrykslæser og ansigtsgenkendelse. Kører Android 15 med Google Assistant.Skærm: 6,72" FHD+ (2.400 × 1.080), 60 Hz, HDR10, 391 ppiProcessor: Mediatek Helio G81 Extreme, 8 kerner, 2,0 GHzHukommelse: 8 GB LPDDR4X RAMLagerplads: 256 GB, MicroSD op til 1 TBKamera bag: 50 MP f/1,8 + 5 MP f/2,4 (dual), LED-blitzKamera foran: 8 MP f/2,0Video: Op til 1.920 × 1.080 @ 30 fpsLyd: Stereo, Dolby Atmos, FM-radioNetværk: 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE, Dual SIM (NanoSIM)Trådløst: Wi‑Fi 5, Bluetooth 5.4, NFCNavigation: GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, A‑GPS, elektronisk kompasPorte: USB‑C (USB 2.0), 3,5 mm hovedtelefonudgangBatteri: 6.000 mAh, Turbo Charge, maks. 30 WBeskyttelse: IP54 vandafvisendeMateriale: Kunstlæderbagseite, Corning Gorilla Glass 3Mål og vægt: H 16,57 × B 7,6 × D 0,88 cm, 203 gSensorer: Nærhed, gestus, accelerometer, ambient light, gyroskopSikkerhed: Fingeraftrykslæser, ansigtsgenkendelseOperativsystem: Android 15 med Google AssistantMed i pakken: Beskyttende cover, USB Type‑A til USB Type‑C kabel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Motorola
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.35g
EAN: 0840023281266
Varenr.: 1909709
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Motorola Moto G15 Power 6.72 256GB Iguana grøn
1.429 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Motorola Moto G15 Power 256GB/8GB - Iguana Green
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.131 kr1.131 krKøb
2Boligcenter DK1.169 kr1.169 krKøb
3Vivas DK1.189 kr1.268 krKøb
4Ultrashop1.429 kr1.429 krKøb
5Proshop DK1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn)

PriceData har fulgt prisen på Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 869 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 1.319 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.100 kr.

Den nuværende pris på 1.131 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Motorola moto g15 power 6,72" 8/256 GB Dual SIM (Grøn) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.131 kr64 kr (6%)
29. apr. 20261.067 kr252 kr (19%)
28. apr. 20261.319 kr252 kr (24%)
23. apr. 20261.067 kr72 kr (6%)
22. apr. 20261.139 kr8 kr (1%)
20. apr. 20261.147 kr21 kr (2%)
19. apr. 20261.126 kr35 kr (3%)
18. apr. 20261.161 kr9 kr (1%)
16. apr. 20261.170 kr9 kr (1%)
14. apr. 20261.179 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret