Gå til hovedindhold

Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g

MoraknivRedskaberEAN: 7391846022657
Pris fra 310 krtil 471,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 161,95 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 310 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g
310 kr
Til butik
Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g billede

Produktspecifikationer

Mærke: MoraKniv
Kategori: Håndmejsel
Farve: 4
Artikel nr.: 13385
EAN: 7391846022657
Varenr.: 20630415
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Morakniv Hook Knife 164 Right Hand, krogkniv, natural
-29%321 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Morakniv Hook Knife 164 Right Hand, krogkniv, natural billede

Produktinformation

Morakniv Hook Knife 164 er designet til præcisionsarbejde inden for træsnitning, såsom skåludhulning og skeproduktion. Den buede klinge i rustfrit stål sikrer præcise snit i både blødt og hårdt træ. Det ergonomiske skaft i FSC-certificeret birk giver en b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Morakniv
Kategori: Knive og økser
Farve: Natural
Størrelse: Onesize
EAN: 7391846022657
Varenr.: 34757-38253-101478
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Morakniv Hook Knife 164 Right Hand, krogkniv, natural
-29%321 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Morakniv Hook Knife 164 / skekniv (højre hånd) - Snittekniv
325 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Morakniv Woodcarving Hook Knife 164 Right
399 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Morakniv Hook Knife 164 Right W/LS (S) Højre med læderskede
471,95 kr
Til butik
Gå til Knivsalg.dk
TrustScore 4 ud af 54,0
Morakniv Hook Knife 164 Right W/LS (S) Højre med læderskede
471,95 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Morakniv Hook Knife 164 Right W/LS (S) Højre med læderskede
471,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK310 kr349 krKøb
2Skisport.dk321 kr321 krKøb
3AktivVinter.dk321 kr321 krKøb
4Outdoornu.dk325 kr325 krKøb
5Friluftsland.dk399 kr399 krKøb
6Outmore.dk471,95 kr471,95 krKøb
7Knivsalg.dk471,95 kr471,95 krKøb
8MAXiPRO471,95 kr471,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g

PriceData har fulgt prisen på Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g i 179 dage. Laveste pris i perioden er 309 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 428 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 351 kr.

Den nuværende pris på 310 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Morakniv Hook Knife 164, Snittekniv, Stål, Træ, Træ, 170 mm, 62 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026310 kr11 kr (3%)
12. maj 2026321 kr11 kr (4%)
11. maj 2026310 kr11 kr (3%)
10. maj 2026321 kr11 kr (4%)
9. maj 2026310 kr11 kr (3%)
25. apr. 2026321 kr4 kr (1%)
23. apr. 2026325 kr13 kr (4%)
22. apr. 2026338 kr13 kr (4%)
15. apr. 2026325 kr1 kr (0%)
14. apr. 2026324 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret