Gå til hovedindhold

Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid

Pris fra 1.649 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.179 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1649 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Montech TITAN PLA 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.649 kr
Til butik
Montech TITAN PLA 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 4 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Montech
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: TITAN PLA 1000
EAN: 4710562743616
Varenr.: 3374361
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Montech TITAN PLA 1000W PSU - GEEKD.dk
1.649 kr
Til butik
Montech TITAN PLA 1000W PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Oplev kompromisløs kraft og effektivitet med Montech TITAN PLA 1000W, en førsteklasses strømforsyning skabt i eksklusivt samarbejde med Seasonic. Denne PSU er certificeret med 80 PLUS og Cybenetics Platinum og designet til at levere en imponerende 90% eff...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Montech
Kategori: PSU
EAN: 4710562743616
Varenr.: 49431938859344
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Montech Titan PLA 1000W
1.667 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.649 kr1.649 krKøb
2Geekd1.649 kr1.649 krKøb
3CompuMail DK1.667 kr1.667 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid

PriceData har fulgt prisen på Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.149 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.843 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.661 kr.

Den nuværende pris på 1.649 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Montech Titan PLA 1000W strømforsyning - 80 PLUS & Cybenetics Platinum, fuldt modulær, PCIe 5.1 - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.649 kr470 kr (40%)
14. mar. 20261.179 kr610 kr (34%)
12. mar. 20261.789 kr120 kr (7%)
11. mar. 20261.669 kr30 kr (2%)
10. mar. 20261.639 kr490 kr (43%)
24. feb. 20261.149 kr510 kr (31%)
23. feb. 20261.659 kr184 kr (10%)
22. feb. 20261.843 kr184 kr (11%)
18. feb. 20261.659 kr130 kr (7%)
5. feb. 20261.789 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret