Gå til hovedindhold

Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk

MontaneRygsækkeEAN: 5056601042562
Pris fra 654 krtil 999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 345 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 633 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 654 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Montane Trailblazer 16 Str. ONE SIZE Lilla Dame
-18%654 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Montane Trailblazer 16 Str. ONE SIZE Lilla Dame billede

Produktinformation

Montane Trailblazer 16 er en let og funktionel rygsæk udviklet til aktiviteter som vandring, trailrunning og fastpacking, hvor stabilitet og hurtig adgang til udstyr er afgørende. Rygsækken er designet med en kvindespecifikt COVALENT-bæresystem, som tilpasser sig kroppen og giver en tæt og stabil pasform under bevægelse, så indholdet ikke hopper eller forskubber sig undervejs. Materialet er fremstillet i 100% genanvendt RAPTOR CROSS LITE 70D nylon med ripstop, som giver en god balance mellem lav vægt og slidstyrke. En PFC-fri DWR-behandling hjælper med at afvise let fugt i skiftende vejrforhold. De justerbare kompressionsstropper holder udstyret tæt ind til kroppen og bidrager til en mere stabil bæreoplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Montane
Kategori: rygsække og tasker
Størrelse: Str. ONE SIZE
EAN: 5056601042562
Varenr.: 356998
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Montane F Trailblazer 16, rygsæk, dame, lilla
-33%667 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Montane F Trailblazer 16, rygsæk, dame, lilla billede

Produktinformation

Denne rygsæk er designet til at være alsidig og miljøvenlig, hvilket gør den ideel til hurtige ture i bjergene. Den er fremstillet af genanvendt nylon, hvilket reducerer miljøpåvirkningen uden at gå på kompromis med holdbarheden. Rygsækken har et modulært...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Montane
Kategori: Rygsække
Farve: MOONSCAPE
Størrelse: 16L
EAN: 5056601042562
Varenr.: 29702-33232-88497
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk
840 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk
840 kr
Til butik
Gå til Rygsaeksalg.dk
TrustScore 4 ud af 53,6
Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk
840 kr
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Montane F Trailblazer 16, rygsæk, dame, lilla
-0%999 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK654 kr654 krKøb
2Skisport.dk667 kr667 krKøb
3Outmore.dk840 kr840 krKøb
4MAXiPRO840 kr840 krKøb
5Rygsaeksalg.dk840 kr840 krKøb
6AktivVinter.dk999 kr999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk

PriceData har fulgt prisen på Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk i 174 dage. Laveste pris i perioden er 633 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 750 kr.

Den nuværende pris på 654 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Montane F Trailblazer 16 - MOONSCAPE - Str. ONE SIZE - Rygsæk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026654 kr1 kr (0%)
26. maj 2026653 kr1 kr (0%)
22. maj 2026654 kr1 kr (0%)
21. maj 2026653 kr14 kr (2%)
20. maj 2026667 kr13 kr (2%)
15. maj 2026654 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026653 kr20 kr (3%)
21. apr. 2026633 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026634 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026635 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret