Gå til hovedindhold

Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ

TascamLydmixereEAN: 4907034131266
Pris fra 6.120 krtil 6.899 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 779 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.019 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6120 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tascam Model 16
6.120 kr
Til butik
Tascam Model 16 billede

Produktinformation

Tascam Model 16 - Analogmikser med DSP - 14 kanaler

Produktspecifikationer

Mærke: Tascam
Artikel nr.: MODEL 16
EAN: 4907034131266
Varenr.: 1002989636
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ
-4%6.499 kr
Før 6.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ billede

Produktinformation

Fordele ved mixerbord til studie og liveTascam Model 16 er et alsidigt mixerbord til både studieoptagelse og live-lyd. Du får 16 kanaler, 24-bit digital lydbehandling og optil 48 kHz samplingsfrekvens, så dine optagelser lyder klart og detaljeret fra 20 - 30.000 Hz. Designet i sort, guld og træ giver et stilfuldt udtryk, der passer ind i både hjemmestudiet og øvelokalet.Praktisk til optagelse og afspilningMixeren har indbygget kortlæser til SD/SDHC og understøtter kort op til 512 GB. Via USB Type-B kan den kobles til computer (Windows og Mac). Bluetooth 5.0 gør det let at streame reference- eller afspilningsspor direkte til mixet, og hovedtelefonudgangen i 6,3 mm giver præcis monitorering.Produkttype: Audio mixerKanaler: 16Frekvensområde: 20 – 30.000 HzDigital lydbehandling: 24-bit, 44,1/48 kHzHovedtelefonudgang: 6,3 mmUSB: Type-B, lydkortfunktionBluetooth: Ja, version 5,0Equalizer: Ja, 7 båndIndgangsimpedans: 22.000 Ω (linje), 1.800 Ω (mikrofon)Nominalt indgangsniveau: 79 dBuAC-strøm: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 40 WUnderstøttede OS: Windows 7 eller nyere; Mac OS X 10.13–10.15Lagring: SD/SDHC, maks. 512 GB, indbygget kortlæserMål (H × B × D): 11,25 × 46,3 × 43,0 cmVægt: 7 kgTilslutninger: Mikrofonindgange, AUX ind, RCA linjeind (16) og phono ind (14)Medfølger: AC-adapter, manual...

Produktspecifikationer

Mærke: Tascam
Kategori: Mikserborde
Vægt: 13.29g
EAN: 4907034131266
Varenr.: 1922712
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tascam 14-ch Analogue Mixer With 16-track Digital Recorder
6.499 kr
Til butik
Tascam 14-ch Analogue Mixer With 16-track Digital Recorder billede

Produktinformation

Alt-i-en analog mixer med 16-spors optager, 48 kHz/24-bit Tilslut op til 10 mikrofoner eller 14 line-kilder, fleksibel input-routing 16-ind, 14-ud USB-lydinterface med ultralow-latency-driver Bluetooth 5.0 og SD-optagelse op til 512 GB til nem afspilning og overførsel Indbyggede effekter, 4-bånds master-EQ og tre aux-busser til mixkontrol...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Tascam
Kategori: Mixer
Artikel nr.: MODEL 16
EAN: 4907034131266
Varenr.: 5011217988
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ
-4%6.519 kr
Før 6.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tascam MODEL 16, 16 kanaler, Bluetooth, 40 W, Sort, Guld, Træ
6.735 kr
Til butik
Gå til Music2you
TrustScore 5 ud af 54,8
Tascam Model 16 Mixer med digital multitrack optager
6.895 kr
Til butik
Gå til Disconetto.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Tascam Model 16. Analog mixer & digital 16 track recorder
6.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.120 kr6.120 krKøb
2Boligcenter DK6.499 kr6.499 krKøb
3Dustin DK6.499 kr6.585,25 krKøb
4Vivas DK6.519 kr6.688 krKøb
5CS MEGASTORE DK6.735 kr6.735 krKøb
6Music2you6.895 kr6.895 krKøb
7Disconetto.dk6.899 kr6.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ

PriceData har fulgt prisen på Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ i 181 dage. Laveste pris i perioden er 6.019 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 6.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.266 kr.

Den nuværende pris på 6.120 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Mixerbord Tascam Model 16 - 16-kanals analog/digital, sort/guld/træ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20266.120 kr4 kr (0%)
31. maj 20266.124 kr10 kr (0%)
30. maj 20266.114 kr385 kr (6%)
29. maj 20266.499 kr306 kr (5%)
28. maj 20266.193 kr3 kr (0%)
25. maj 20266.190 kr15 kr (0%)
24. maj 20266.175 kr5 kr (0%)
23. maj 20266.170 kr7 kr (0%)
22. maj 20266.163 kr19 kr (0%)
20. maj 20266.182 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret