Gå til hovedindhold

Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer

TC HeliconEAN: 4033653081290
Pris fra 1.113 krtil 1.249 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.098 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1113 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tc Helicon Go Xlr Mini Mixer Og Audio Interface
1.113 kr
Til butik
Tc Helicon Go Xlr Mini Mixer Og Audio Interface billede

Produktinformation

Tc Helicon - 7986623 - Mixer - Audio Interface - Kompakt - Usb Tilslutning - 4 Kanaler - Rgb Belysning

Produktspecifikationer

Mærke: TC Helicon
Artikel nr.: 7986623
EAN: 4033653081290
Varenr.: 1002989871
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TC Helicon Go XLR Mini - mixer og lydinterface
1.224 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer
1.229 kr
Til butik
Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer billede

Produktinformation

Fordele ved mixerbord til streaming og podcastTC Helicon GoXLR Mini er et kompakt mixerbord og USB-lydinterface til skabere, streamere og podcastere, der vil have enkel kontrol over lydkilder som mikrofon, chat, musik og systemlyd. De fire glidere med tydelig LED-indikering gør det nemt at balancere niveauerne i realtid, mens dedikerede knapper giver hurtig mute og mikrofonkontrol.Design og funktioner til klar lydEnheden leverer 24-bit digital signalbehandling ved 48 kHz og en signal-til-støj-forhold på 101 dB for ren og detaljeret lyd. Den har XLR-mikrofonindgang med 24 V fantomspænding samt hovedtelefonudgang på 3,5 mm, AUX ind/ud og optisk digital udgang. Baggrundsbelysning gør betjeningen nem i mørke setups, og den USB-drevne konstruktion forenkler installationen ved skrivebordet.Til hvem?Perfekt til dig, der producerer indhold hjemme eller i et lille studie og ønsker et overskueligt, pladsbesparende bord til daglig brug i kategorien studie og optageudstyr. Med indbygget 4-bånds equalizer kan du tilpasse klangen til din stemme eller kilde.Type: USB-lydinterface og mixerDigital behandling: 24-bit / 48 kHzFrekvensområde: 10 – 20.000 HzSNR (linje): 101 dBIndgange: 1 × XLR (mikrofon), mikrofonindgang, AUX indUdgange: Hovedtelefon 3,5 mm, AUX ud, optisk digital udUSB: 1 × USB 2.0 (Type-B), USB-strømFantomspænding: 24 VEqualizer: 4 båndBaggrundsbelysning: JaEffektforbrug: 2,5 W, sikring 0,5 AMål: H × B × D: 7,0 × 13,2 × 16,8 cmVægt: 0,68 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: TC Helicon
Kategori: Mikserborde
Vægt: 1.25g
EAN: 4033653081290
Varenr.: 1923836
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.113 kr1.113 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.224 kr1.224 krKøb
3Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
4Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer

PriceData har fulgt prisen på Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer i 133 dage. Laveste pris i perioden er 1.098 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 2.201 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.190 kr.

Den nuværende pris på 1.113 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 38% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Mixerbord med USB - TC Helicon GoXLR Mini lydkort og mixer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.113 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.114 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.112 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.110 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.112 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.109 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.108 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.107 kr3 kr (0%)
18. maj 20261.110 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.109 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret