Gå til hovedindhold

Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192

MirkaTørslibningEAN: 6416868511796
Pris fra 249 krtil 396 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 147 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk
-37%249 kr
Før 396 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk billede

Produktinformation

Slibesvamp til matslibning og klargøring Mirka Mirlon Total er en non-woven slibesvamp til håndslibning af gelcoat, lak, primer og metaloverflader. Svampen i korn 360 (VF) bruges til matslibning mellem lag, klargøring af overflader før maling og let afren...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mirka
Kategori: Slibesvamp
EAN: 6416868511796
Varenr.: 53936065544521
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mirka Mirlon Total Sandpapir P360, 25stk
320 kr
Til butik
Mirka Mirlon Total Sandpapir P360, 25stk billede

Produktinformation

Mirka Mirlon Total Sandpaper er udviklet ved hjælp af Mirkas innovative Total Coating™-teknologi. Teknologien gør papiret meget aggressivt, samtidig med at det er tyndt, åbent og fleksibelt. De forstærkede fibre gør Mirlon Total både stærk og holdbar, og kornene er ikke kun på ydersiden, men over hele produktet. Det tætte slibemønster gør, at spændingen på slibefladen reduceres, og malerresultatet er optimalt. Slibepapiret er et all-round produkt, der passer til de fleste materialer og er beregnet til mattering, polering, rengøring og overfladestrukturering. Egnede materialer: Kulstofstål Ikke-jernholdige metaller Slibning af malede farver Lakerede overflader Plast Primer Rustfrit stål Stål Syntetiske materialer Kobberlegering / Messing / Bronze Sandpapiret er velegnet til bådindustrien, bilindustrien, træbearbejdning, metalbearbejdning og eftermarkedet til bilbyggeri, renovering og lakering. Specifikationer: SlibekornAluminium oxide (VF)/Silicon carbide (XF,UF,MF)FarveRød (VF)PlateNon-wovenBindningHarpiksKornområdeP360 (veldig fin)BelægningTredimensional Total Coating™Mål:115 x 230 x 10 mmAntal25 stk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mirka
Kategori: Tørslibning
Artikel nr.: 8111202537
EAN: 6416868511796
Varenr.: 200670
Gå til Carls.nu
TrustScore 5 ud af 54,7
Mirka Mirlon Total 115x230mm - 25 stk Grovhed VF 360 Rød
365 kr
Til butik
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192
396 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1RenBåd.dk249 kr249 krKøb
2Watski DK320 kr320 krKøb
3Carls.nu365 kr365 krKøb
4Anyparts396 kr396 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192

PriceData har fulgt prisen på Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192 i 177 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 311 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Mirka Mirlon total slibesvampe 360 rød 115x230mm 25stk pk - 1602192 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026249 kr35 kr (12%)
25. maj 2026284 kr33 kr (10%)
22. maj 2026317 kr33,8 kr (12%)
12. maj 2026283,2 kr36,8 kr (12%)
11. maj 2026320 kr36,8 kr (13%)
8. maj 2026283,2 kr36,8 kr (12%)
6. maj 2026320 kr8,48 kr (3%)
5. maj 2026311,52 kr18,88 kr (6%)
4. maj 2026292,64 kr27,36 kr (9%)
3. maj 2026320 kr27,36 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret