Gå til hovedindhold

MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ

MikroTikBroer og routereEAN: 4752224007919
Pris fra 6.318 krtil 8.059 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.741 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.132 kr 10. maj

Sammenlign priser på MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6318 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S Router Kabling
6.318 kr
Til butik
MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S Router Kabling billede

Produktinformation

MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CCR2116-12G-4S+
EAN: 4752224007919
Varenr.: 999891210
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik CCR2116-12G-4S+ 16-Core 12-Port Gbe / 4-Port 10G SFP+ - Router
-3%6.386 kr
Før 6.614 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MikroTik CCR2116-12G-4S+ 16-Core 12-Port Gbe / 4-Port 10G SFP+ - Router billede

Produktinformation

Maximize your network performance with the MikroTik CCR2116-12G-4S+, a high-powered Cloud Core Router designed for enterprise and ISP environments. Featuring a 16-core ARM 64-bit CPU and 16 GB of RAM, this router delivers exceptional speed and efficiency for handling complex networking tasks. 4x 10G SFP+ ports + 12x Gigabit Ethernet ports for high-speed connectivity Supports Layer 3 Hardware Offloading to enhance routing efficiency and performance Features an M.2 PCIe slot for expandable storage Dual-redundant power supply for uninterrupted operation and reliability Compact 1U rackmount design...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: CCR2116-12G-4S+
EAN: 4752224007919
Varenr.: 3183453
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ
6.386 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabit router MikroTik CCR2116-12G-4S+ - hvid
-1%7.099 kr
Før 7.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabit router MikroTik CCR2116-12G-4S+ - hvid
-1%7.119 kr
Før 7.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Ccr2116-12g-4s+ 16-port 10 Gigabit Router
7.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik Cloud Core Router
8.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.318 kr6.318 krKøb
2Proshop DK6.386 kr6.386 krKøb
3CS MEGASTORE DK6.386 kr6.386 krKøb
4Boligcenter DK7.099 kr7.099 krKøb
5Vivas DK7.119 kr7.198 krKøb
6Dustin DK7.499 kr7.585,25 krKøb
7Ultrashop8.059 kr8.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ

PriceData har fulgt prisen på MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ i 150 dage. Laveste pris i perioden er 6.025 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 6.762 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.285 kr.

Den nuværende pris på 6.318 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20266.318 kr32 kr (1%)
28. maj 20266.350 kr32 kr (1%)
27. maj 20266.382 kr32 kr (0%)
26. maj 20266.414 kr36 kr (1%)
25. maj 20266.450 kr221 kr (4%)
24. maj 20266.229 kr10 kr (0%)
23. maj 20266.219 kr223 kr (3%)
22. maj 20266.442 kr3 kr (0%)
20. maj 20266.439 kr26 kr (0%)
16. maj 20266.413 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret