Gå til hovedindhold

MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router

MikroTikBroer og routereEAN: 4752224007704
Pris fra 3.113 krtil 4.129 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.016 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.864 kr 18. apr.

Sammenlign priser på MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3113 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik Cloud Core Router CCR2004-16G-2S Router Kabling
3.113 kr
Til butik
MikroTik Cloud Core Router CCR2004-16G-2S Router Kabling billede

Produktinformation

MikroTik Cloud Core Router CCR2004-16G-2S+ - Router 10GbE - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CCR2004-16G-2S+
EAN: 4752224007704
Varenr.: 999218473
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router
3.231 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router Gigabit Ethernet Mikrotik CCR2004-16G-2S+ - hvid
3.399 kr
Til butik
Router Gigabit Ethernet Mikrotik CCR2004-16G-2S+ - hvid billede

Produktinformation

Effektiv router til krævende netværkMikrotik CCR2004-16G-2S+ er en kraftfuld, kablet Gigabit Ethernet router i hvid, designet til stabile, hurtige forbindelser i virksomhedens netværk eller det avancerede hjemmekontor. Den indbyggede processor fra Annapurna Labs på 1,7 GHz og 4.096 MB DDR4-hukommelse giver solid ydeevne til routing og mange samtidige forbindelser. Med 16 RJ-45-porte og 2 SFP+ pladser får du fleksibilitet til både kobber- og fiberforbindelser.Fordele ved professionel netværksopsætningDen 1U-rackmonterbare konstruktion gør det nemt at integrere enheden i eksisterende racks. Overvågning af spænding og temperatur hjælper med driftssikkerhed, og den typiske effekt på 48 W passer i de fleste IT-miljøer. Enheden understøtter fuld duplex på 10/100/1000Base‑T(X), så dine data flyder effektivt i begge retninger. Driftstemperatur fra −20 til 60 °C giver robuste muligheder i forskellige miljøer.Processor: Annapurna Labs, 1,7 GHzRAM: 4.096 MB DDR4Flash: 128 MBLAN-porte: 16 × RJ‑45 (Gigabit Ethernet)SFP+ pladser: 2Netværk: 10/100/1000Base‑T(X), fuld duplexWAN: EthernetStrøm: AC 100 – 240 V, 50 – 60 Hz, 0,9 A (typisk 48 W)Rack: 1U, rackmonteringDriftstemp.: −20 – 60 °CMål: B × D × H: 44,3 × 21,0 × 4,4 cmMTBF: 200.000 timerFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 2.7g
EAN: 4752224007704
Varenr.: 1900369
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router Gigabit Ethernet Mikrotik CCR2004-16G-2S+ - hvid
3.419 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Ccr2004-16g-2s+ 18-port 10 Gigabit Router
3.624 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik Cloud Core Router
4.129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.113 kr3.113 krKøb
2Proshop DK3.231 kr3.231 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr3.498 krKøb
5Dustin DK3.624 kr3.710,25 krKøb
6Ultrashop4.129 kr4.129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router

PriceData har fulgt prisen på MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router i 186 dage. Laveste pris i perioden er 2.819 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 3.114 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.917 kr.

Den nuværende pris på 3.113 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for MikroTik CCR2004-16G-2S+ Cloud Core Router 16x Gigabit Ethernet ports 2x10G SFP+ cages - Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20263.113 kr1 kr (0%)
20. maj 20263.114 kr2 kr (0%)
16. maj 20263.112 kr100 kr (3%)
15. maj 20263.012 kr9 kr (0%)
14. maj 20263.003 kr10 kr (0%)
13. maj 20262.993 kr15 kr (1%)
9. maj 20262.978 kr33 kr (1%)
3. maj 20262.945 kr44 kr (1%)
2. maj 20262.989 kr100 kr (3%)
30. apr. 20262.889 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret