Gå til hovedindhold

Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray

Mikk-LineRegntøjEAN: 5715073662530
Pris fra 244,3 krtil 349,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 105,65 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 244.3 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Regntøj PU m. Seler - Lavender Gray - 80
-30%244,3 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Regntøj PU m. Seler - Lavender Gray - 80 billede

Produktinformation

Praktisk og funktionelt recycled regnsæt fra mikk-line, der holder dit barn tørt. Regntøjet er udstyret med refleksdetaljer så dit barn kan færdes sikkert i mørket. Regnsættet er naturligvis både vand- og vindtæt. Sømmene er svejsede, hvilket forhindrer vand i at trænge igennem samlingerne. Buksen har fodstropper, som holder buksen under gummistøvlen. Regnbukserne har justerbare seler, tætsiddende elastik i taljen og et ekstra stykke stof der dækker både foran og bagpå kroppen.Detaljer:Fremstillet af recycled materialeNikkelfrit metalOeko-Tex, class II fra str. 104Flour friRefleks detaljerHagebeskyttelseAftagelig hætteVandtæt 5.000 mmVindtætSvejsede sømmeSlidstærkt materialeIndvendigt navneskiltElastik kanterJusterbare taljeJusterbare fodstropper...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikk-Line
Kategori: 5425
Størrelse: 80
EAN: 5715073662530
Varenr.: 59b6b579-ed0b-4cd9-9b28-99dd17d22f08
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Regntøj PU m. Seler - Lavender Gray - 80
-30%244,3 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Regntøj PU m. Seler - Lavender Gray - 80 billede

Produktinformation

Praktisk og funktionelt recycled regnsæt fra mikk-line, der holder dit barn tørt. Regntøjet er udstyret med refleksdetaljer så dit barn kan færdes sikkert i mørket. Regnsættet er naturligvis både vand- og vindtæt. Sømmene er svejsede, hvilket forhindrer vand i at trænge igennem samlingerne. Buksen har fodstropper, som holder buksen under gummistøvlen. Regnbukserne har justerbare seler, tætsiddende elastik i taljen og et ekstra stykke stof der dækker både foran og bagpå kroppen.Specifikationer:Fremstillet af recycled materialeNikkelfrit metalOeko-Tex, class II fra str. 104Flour friRefleks detaljerHagebeskyttelseAftagelig hætteVandtæt 5.000 mmVindtætSvejsede sømmeSlidstærkt materialeIndvendigt navneskiltElastik kanterJusterbare taljeJusterbare fodstropper ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikk-Line
Kategori: Regntøj
Materiale: 66% Polyester Recycled, 34% PU
Størrelse: 80
EAN: 5715073662530
Varenr.: 59b6b579-ed0b-4cd9-9b28-99dd17d22f08
Gå til MilkyWalk DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Mikk-line Regnsæt Lavender Gray Med Seler - Str. 1y 80cm
-30%244,97 kr
Før 349,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mikk-line Regnsæt Lavender Gray Med Seler - Str. 1y 80cm billede

Produktinformation

Regnsæt i lyslilla nuance (lavender gray) fra Mikk-line. Sættet består af regnjakke og regnbukser med seler, fremstillet i fleksibelt PU-materiale, der giver god bevægelsesfrihed og fuld beskyttelse mod regn og vind. Et funktionelt og klassisk regnsæt i genanvendte materialer, certificeret efter både GRS og OEKO-TEX® Standard 100. Mikk-line regnsæt i lyslilla med seler og reflekser Jakken har YKK-lynlås med trykknapper, hagebeskytter og vindfang. Hætten er aftagelig med trykknapper, og fleece ved halsen gør den ekstra behagelig at have på. Bukserne har justerbare seler med klikspænder og elastik ved anklerne, så de sidder godt. Justerbare fodstropper holder bukserne på plads, mens refleksdetaljer på både jakke og bukser giver ekstra synlighed. Certificeret kvalitet og vandtæt design Regnsættet er lavet af 58% GRS-certificeret genanvendt polyester og 34% polyurethan. Materialet har en vandsøjle på 5.000 mm, svejsede sømme og er helt vind- og vandtæt. OEKO-TEX® certificeringen sikrer, at det er fri for skadelige kemikalier. Et ideelt sæt til børns aktive udendørsliv, nemt at rengøre og behageligt at have på hele året. Se hele udvalget af Mikk-line regntøj her. Praktiske funktioner og materialevalg Ydermateriale: 58% polyester (GRS genanvendt), 30% polyurethan, 12% polyester Foer: 100% polyester fleece OEKO-TEX® Standard 100 certificeret GRS-certificeret materiale Vandsøjletryk: 5.000 mm Vind- og vandtæt PU-materiale Svejsede sømme Aftagelig hætte Justerbare seler og fodstropper Refleksdetaljer for synlighed Elastik ved håndled og ankler Maskinevask: ja Produceret i Kina Producentfarve: Lavender Gray...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikk line
Kategori: Mikk-line
Størrelse: Str. 1y 80cm
Artikel nr.: 33145ML
EAN: 5715073662530
Varenr.: 5715073662530
Gå til Dansk - vi klæ´r familien på
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Mikk-line Pige Regnsæt - LAVENDER GRAY - 80
300 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray
349,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Pixizoo DK244,3 kr244,3 krKøb
2BabySam DK244,3 kr244,3 krKøb
3MilkyWalk DK244,97 kr293,97 krKøb
4Dansk - vi klæ´r familien på300 kr300 krKøb
5Kids-world.dk349,95 kr349,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray

PriceData har fulgt prisen på Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray i 68 dage. Laveste pris i perioden er 244,3 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 349,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 296 kr.

Den nuværende pris på 244,3 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Mikk-Line Regntøj m. Seler - PU - Recycled - Lavender Gray de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026244,3 kr
25. maj 2026244,97 kr34,99 kr (12%)
17. maj 2026279,96 kr17,5 kr (6%)
3. maj 2026297,46 kr2,54 kr (1%)
29. apr. 2026300 kr49 kr (14%)
28. apr. 2026349 kr49 kr (16%)
27. apr. 2026300 kr20,04 kr (7%)
20. apr. 2026279,96 kr18,21 kr (7%)
7. apr. 2026261,75 kr87,25 kr (25%)
2. apr. 2026349 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret